אמנות ההסתרה

אמנות ההסתרה

ירון אביב
25.02.2006 10:06
אמנות ההסתרה


יועצי הבחירות של אולמרט מתאמצים להסתירו ולצלוח יום ועוד יום עד לבחירות…בעבר הלא רחוק, היו המועמדים לראשות הממשלה “חורשים” את הארץ ממטולה ועד אילת, הם קיימו עצרות בחירות בערים הגדולות וצעקו בקול גדול את ה”אני מאמין” שלהם לכל אחד שרק רצה לשמוע, עד 1996 הם גם העזו להתעמת בטלוויזיה בפני כל האומה – אך כל זה שייך לעבר.

מאז כניסתם למשחק של היועצים האישיים, ארתור פינקלשטיין ודומיו, השתנתה האסטרטגיה כליל. כעת היועצים הם בעצם אמני ההסתרה, כיצד לעשות מינימום טעויות בזמן שנותר עד הבחירות, איך מחביאים את המועמד המוביל ומונעים ממנו להגיד את דעתו בנושאים הבוערים.

פרץ, למשל, החל את המרוץ עם 27-28 מנדטים, האיש שסירב לשמוע לעצת יועציו עשה מספר טעויות מייד עם היבחרו ומאז הוא צונח  ומפלגת העבודה חוזרת לגודלה הטבעי. פרץ הופיע על כל במה אפשרית צעק בקול גדול ואכן העם הבין גם הבין והמנדטים ברחו.  
 
ביבי בא מהמקום הטוב ביותר, משום מקום, עם מפלגה מרוסקת, מרכז עוין ומס’ מנדטים זעום. אין לו בדיוק מה להפסיד. ביבי צריך דווקא מקסימום זמן אוויר מול המצלמות, ביבי יושב ומחכה לטעויות של אולמרט כאריה משחר לטרף, אבל אולמרט ממעט בשלב זה לעשות טעויות והאריה נשאר רעב.

אולמרט קיבל על מגש של זהב 40 מנדטים וראשות מפלגה, אולמרט אשר ידוע כדעתן לא קטן, בלשון ההמעטה, לפתע נעלם. כל הופעותיו מתוכננות לפרטי פרטים, דגל המדינה תמיד ברקע לשוות לו מראה ממלכתי ולשונו החדה נעלמה כלא הייתה, בימים האחרונים עקב מספר  פרסומים/חשיפות, נאלץ אולמרט לצאת ממחבואו ולסנגר על עצמו, גם מהלך זה נעשה בתכנון רב אך גם כך אפשר היה לראות ניצנים של אולמרט הישן.

המדאיג בתופעה של אסטרטגיית ההסתרה הוא שהשיטה עובדת, אולמרט צולח יום ועוד יום ומתקרב למטרה מבלי שיחשוף את פרצופו האמיתי. מה היה קורה אילו אולמרט עמד על במות העיר ואמר את ה”אני מאמין” שלו באמת?

נניח שאולמרט היה זה שמתנתק מהליכוד ומקים את מפלגת קדימה, ונניח אפילו שגם כל צמרת מפלגת קדימה הנוכחית היתה מאחוריו, האם גם אז אסטרטגיית ההסתרה הייתה עובדת? בטוח שלא, האיש היה צריך לעבוד קשה על מנת לזכות בקולות הבוחרים, לארבעים מנדטים לא היה מגיע לעולם ואף לא קרוב לכך.

אמנות ההסתרה לא החלה בבחירות אלו, כל מועמד שהוביל טרם הבחירות ביתרון גדול, הוסתר על ידי יועציו. אם השיטה עובדת למה לחפש הרפתקאות חדשות? את השאלות הקשות אנו חייבים להפנות לעצמנו, איך יתכן שאנו העם החכם, הדעתן והמבין בכל דבר ועניין הולך כסומא במדבר אחרי איש שנוי במחלוקת אשר יתכן ועומד לגנוב את הבחירות מתחת לאפנו?  איפה  אנשי התקשורת? לאן הם נעלמו? היכן העיתונות החוקרת והנשכנית? לעיתים נראה שגם התקשורת שותפה ונותנת את ידה לאסטרטגיית ההסתרה.

עד לבחירות נותר חודש אחד בלבד, עדיין לא מאוחר להוציא את האיש משריונו ולעמת אותו עם עברו ותפיסת עולמו, עדיין לא מאוחר להוציא את אולמרט האמיתי לאור ולשבור את אסטרטגיית ההסתרה, אם גם לאחר מכן יבחר אולמרט לראשות הממשלה לפחות נדע שזאת בחירתו של העם מתוך ידיעה והבנה ולא חלילה עקב אמנות ההסתרה.


  מקור המאמר: http://www.articles.co.il מאמרים לשימוש חופשי.
  כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר