אנשי המופת שלי לשנה היוצאת התשס”ז: אנרכיסטים נגד הגדר

אנשי המופת שלי לשנה היוצאת התשס”ז: אנרכיסטים נגד הגדר


גדעון ספירו 15.09.2007 14:17
אנשי המופת שלי לשנה היוצאת התשס"ז: אנרכיסטים נגד הגדר


בעקשנות ובמסירות, תוך סיכון אישי, מפגינים מדי שבוע כבר למעלה משנתיים כל יום שישי נגד גזל האדמות של הכפר בילעין בידי כוחות הכיבוש ונדלניסטים חסרי מצפון תאבי רווחים ספסריים.אנרכיסטים נגד הגדר

אנשי המופת של השנה הם פעילי אנרכיסטים נגד הגדר, שבעקשנות ובמסירות, תוך סיכון אישי, מפגינים מדי שבוע כבר למעלה משנתיים כל יום שישי נגד גזל האדמות של הכפר בילעין בידי כוחות הכיבוש ונדלניסטים חסרי מצפון תאבי רווחים ספסריים.

צעירים אלה התגלו כאידיאליסטים שמזכירים את חסידי אומות העולם שבשעת צרה, בניגוד לדעת הרוב והשלטון, התגלו באנושיותם. הפעילות של הקבוצה, שנעשית בשיתוף פעולה עם בעלי האדמות מהכפר בילעין, הוכיחו כי ניתן לקיים חזית מאוחדת של יהודים וערבים נגד מעשי עוול ושחיתות  של השלטון ובעלי ההון, במאבק לא אלים, מול שוטרים וחיילים אלימים שיורים מכל הבא ליד, פוצעים מפגינים, אולם הם לא נשברים וחוזרים מדי שבוע  לאזור העימות, נחושים להמשיך במאבק נגד שלטון הרשע של הכיבוש והאפרטהייד.

בימים אלה יכולים המפגינים לרשום לעצמם הישג נאה בדמות החלטת בית המשפט העליון להזיז את גדר האפרטהייד כך שיוחזרו חלק מאדמות בילעין שנגזלו בידי הכיבוש.

ההחלטה לא עשתה צדק מלא, משום שלא החזירה את מלוא הגזילה, ובית המשפט השאיר על כנה את הבנייה הבלתי חוקית בשכונת מתתיהו שבנויה על אדמות הכפר בילעין. המאבק יימשך, והאנרכיסטים נגד הגדר יחד עם פעילי שלום אחרים מישראל ומהעולם, וכמובן תושבי הכפר, ימשיכו במאבק , עד, זו תקוותי, לעקירת הגדר, החומה, הכיבוש והחזרת זכויות אדם וקנין לפלסטינים.

 

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר