התנועה לאיכות הקומבינה

התנועה לאיכות הקומבינה


עו”ד יוסי דר 23.05.2006 23:12
שרגא. השאלה אם נוכח תנהלות העמותה, היא זכאית למעמד הציבורי שממנו היא נהנית במסדרונות מערכת המשפט.

שרגא. השאלה אם נוכח תנהלות העמותה, היא זכאית למעמד הציבורי שממנו היא נהנית במסדרונות מערכת המשפט.


ונניח לרגע שראש הממשלה החדש חף מכל רבב ועברו צח כעורו של תינוק. אבל הרי מחר עלול ראש הממשלה לבצע מעשה שלטוני או אישי, כזה או אחר, שייחשד כבלתי ראוי. היש במקרה כזה סיכוי כלשהו שהעמותה לאיכות השלטון תתייצב למאבק מול ראש הממשלה? שום סיכוי.יש לקוות שבכנס של התנועה לאיכות השלטון שהתקיים לאחרונה חולקו שקיות הקאה. גם קיבה מנירוסטה היתה מתקשה לעכל את הפארסה הזו שאורח הכבוד בה היה ראש הממשלה.

ונניח לרגע שראש הממשלה החדש חף מכל רבב ועברו צח כעורו של תינוק. אבל הרי מחר עלול ראש הממשלה לבצע מעשה שלטוני או אישי, כזה או אחר, שייחשד כבלתי ראוי. היש במקרה כזה סיכוי כלשהו שהעמותה לאיכות השלטון תתייצב למאבק מול ראש הממשלה? שום סיכוי!

אין סיכוי שהעמותה תלך ראש בראש מול ראש ממשלה – ראש הפירמידה השלטונית – שהיה אורח הכבוד ונשא דברים בכנס של העמותה הזו. קלושים גם הסיכויים שהעמותה תיאבק בגורמים שלטוניים שפגיעה בהם עלולה להזיק ליוקרתו האישית של ראש הממשלה.

הבעיה חמורה במיוחד כיוון שמערכת המשפט – בעיקר בג”צ – מעניקה לעמותה לאיכות השלטון יחס מיוחד. והיחס המיוחד הזה מאפשר לעמותה להשפיע באופן ניכר על נפח העבודה של בג”צ, וכך להעסיק את בג”צ באופן מופרז בדיונים בעתירות שעברו מיון על-פי ההעדפות והגחמות של העמותה או של ראשיה.

נכון הוא שגם העמותה לאיכות השלטון רוצה לשרוד ועליה לספק פרנסה לעובדיה ויוקרה למנהליה (אגב, מן הראוי אולי שהעמותה תשגר את העומד בראשה לקורס קצר לעברית בסיסית, שמא ייגמל כך מלשונו העילגת: בריאיון טלוויזיה שהתקיים עימו לאחרונה הסביר ראש העמותה שכאשר מגיעה תלונה – נפתֶחֶת חקירה!).

השאלה אם נוכח האופן שבו העמותה הזו מתנהלת, היא זכאית למעמד הציבורי שממנו היא נהנית כיום במסדרונות מערכת המשפט. לא מזמן נשאל מישהו לדעתו על העמותה הזו לאיכות השלטון. הלה השיב בשתי מילים: “אחלה קומבינה”.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר