מכתב לאלה שמתכוונים להישאר כאן

מכתב לאלה שמתכוונים להישאר כאן

פאר ויסנר – יו”ר מפלגת הירוקים בישראל
13.03.2006 00:44
הגיע הזמן להתעורר

הגיע הזמן להתעורר


אם אתה מסכים עם מה שנאמר כאן. אם אתה מאמין, שלמחיר האנושי והסביבתי, חייב להיות ביטוי באופן קבלת ההחלטות במדינה. אם אתה חושב להישאר בארץ, למצוא שותף או שותפה לחיים ולהקים כאן משפחה עם עתיד, חייבים ירוקים בכנסת, כמו בשאר מדינות אירופה. *** פרסום-חינם זה, לכל המפלגות המתמודדות לכנסת, ללא הבדל השקפה, הוא תרומת האתר של קימקא לדמוקרטיה הישראלית.נכון אוסטרליה מגניב? אבל רחוק מידי. לונדון גם אפשרות, אבל אפור מידי. פריז יקרה והצרפתים מגעילים. אי ביון זה בודד מידי. הגרמנים קרים מידי. האוסטרים אנטישמים מידי. הודו זה רק לטיול. ניו-יורק זה לא לגדל ילדים. ספרדית לא תתחיל ללמוד עכשיו אז בסופו של דבר נשארים פה. בגלל שפה מדברים עברית. והחברים והמשפחה. ובואו נודה, זה המקום שלנו. 

אז תואילו להסתכל שמאלה, ועכשיו גם ימינה. ככה נראה מקום של אנשים שהחליטו להישאר? ההספק הוא ללא ספק גבוה. בחמישים ומשהו שנה הצלחנו להפוך את הנחלים לביוב, את האוויר לדייסה מגעילה, את האדמה הרעלנו, את הכנרת וגם את ים המלח ייבשנו. כמו אידיוטים הרסנו במו ידינו את הקצת שנשאר. על הגבולות אנחנו נלחמים, את הארץ, כאן בפנים אנחנו מפקירים.

השעון המעורר מצלצל כבר שנים ואנחנו מוטרדים מאיזה טיל שייפול. בואו קודם נציל את עצמנו מידי עצמנו. 1100 בני אדם מתים מזיהום אויר בשנה. וזה רק בגוש דן. מדובר על אלפים בארץ כל שנה. יותר מפעולות האיבה ותאונות הדרכים ביחד. מאחורי המספרים האלה עומדת אמת שאי אפשר להתחמק ממנה: אנחנו הורגים את עצמנו יותר מאשר הורגים אותנו. מה שמטריף, שאת החיים האלה אפשר להציל. אלו דברים שכן אפשר לפתור. מעסיקים אותנו רק בבעיות שאין לנו שליטה עליהם – דברים בלי פתרון. טרור, קסאמים.. דווקא את הדברים שאפשר לפתור, מורידים למרתף או מחביאים בבוידעם. מה, קיבינימאט, אי אפשר להפסיק את הזרמת השפכים לנחלים? האסון בקישון לא היה מספיק כדי לעורר אותנו?

והרי הורגים אותנו ומשחיתים את הארץ בגלל כסף – בגלל שחיתות. אישורים שניתנים למפעלים לזהם – והקישון הוא רק דוגמא. היתרי בניה על שטחים פתוחים ועל חופי הים. כניעה לחברות האוטובוסים ועיקוב העברתם לגז.  חייב להיות מישהו שידאג שהמחיר האנושי והסביבתי יילקח בחשבון. מישהו שיגיד שזה לא הגיוני שבקריות יחיו אנשים ליד פצצת ענק של מאות אלפי טונות של אמוניה. 40,000 ילדים שמגיעים מידי שנה לחדרי המיון בגלל בעיות נשימה, אי אפשר לקבל את זה. אי אפשר לחכות עד שיפתרו כל בעיות הביטחון.

אם אתה מסכים עם מה שנאמר כאן. אם אתה מאמין, שלמחיר האנושי והסביבתי, חייב להיות ביטוי באופן קבלת ההחלטות במדינה. אם אתה חושב להישאר בארץ, למצוא שותף או שותפה לחיים ולהקים כאן משפחה עם עתיד, חייבים ירוקים בכנסת, כמו בשאר מדינות אירופה.

אודות הכותב:

פאר ויסנר מועמד מס’ 1 לכנסת מטעם מפלגת הירוקים, הינו יו”ר מפלגת הירוקים בישראל ומכהן כסגן ראש עיר בתל אביב יפו.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר