למה שתקתם ?

למה שתקתם ?

אליעזר פומרנץ, כפר סבא
27.11.2007 03:10
למה שתקתם ?


מציין כותב המאמר – שלחתי את הכתוב לשלושת העיתונים ה”חשובים” בידיעה כמעט ברורה שאף אחד מהם לא יפרסם את הכתבה. ידיד קרוב, מבין עניין המעורב בעולם התקשורת, אמר לי שאין סיכוי שאיזשהו עיתון יאזור אומץ ויפרסם את הדברים … עיתון “חדשות השחיתות” אוזר אומץ ונותן במה לדברים נוקבים המציבים מולנו מראה, ואשר על הנגלה שם עלינו לחשוב בשנית.                                                                                                                        29/10/07

 

לקרובים לי ולאנשים טובים אחרים,

 

לקראת יום הכיפורים כתבתי רשימת נושאים שהעיקו על ליבי בבחינת “חשבון נפש” והלקאה על חטא על דברים שנעשו ושאנחנו לא עשינו מספיק למנוע אותם.

 

שלחתי את הכתוב לשלושת העיתונים ה”חשובים” בידיעה כמעט ברורה שאף אחד מהם לא יפרסם את הכתבה. ידיד קרוב, מבין עניין המעורב בעולם התקשורת, אמר לי שאין סיכוי שאיזשהו עיתון יאזור אומץ ויפרסם את הדברים.

 

חשבתי כבר לוותר על כל העניין אבל מאחר שבכל יום מתפרסמות פרשיות כאלה ואחרות המעוררות שוב את חמתי, החלטתי להשתמש במערכת המייל ולהפיץ את הכתוב בעצמי בין אנשים קרובים לי וטובים אחרים.  

 

אינני מתיימר לקלוע לדעת כולם, אבל אני שלם עם עצמי – אני את שלי אמרתי.

 

                                                                                                            שלכם בברכה,

           

                                                                                                            אליעזר פומרנץ

 

נ.ב.

מקווה שתהיה לכם הסבלנות

לקרוא את המצורף עד הסוף.

 

 

                                                                                    19/9/2007

ל מ ה   ש ת ק ת ם ?

מאת: אליעזר פומרנץ כפר סבא

 

השאלה שבכותרת מופנית אל כ ו ל נ ו. החל מחברי הממשלה הנוכחית, הקודמת, וזו שקדמה לקודמת, דרך חברי הכנסת המכהנים היום ולאלו שכיהנו בעשור האחרון (לפחות),למנהיגים הקטנים והגדולים, לפוליטיקאים מכל גווני הקשת, לרבי אלופים ואלופים בשירות פעיל ובמילואים, ליועצים ולפרשנים, לעיתונאים מכל אמצעי התקשורת, לאנשי אקדמיה, אנשי עולם המשפט, לפקידים בכירים,  לראשי הערים והרשויות, למורים להורים ובעצם לכל אחד בעם הזה – כל מי שעיניו ואוזניו בראשו, ובין אוזניו שתול גם מוח שחושב, פה שמדבר ומצפון שאמור היה להיות נקי מכל רבב –  ולא נשאר נקי!!!

 

כל אחד מאתנו שתק ולא אמר מילה  ב ת ו ר ו – והשאלות המתבקשות:

 

·                   למה שתקתם והרימותם יד בעד בחירתו של משה קצב לנשיא המדינה כאשר ידעתם זה שנים, מכהונותיו הקודמות, שהאיש אינו שולט בחולשותיו. שלחתם לכס הנשיא אדם ששמו (ועוד משהו…) הולכים לפניו, ובעצם הצבתם אדם סוטה כסמל לכל עם ישראל.

·                   למה שתקתם כשראש הממשלה אולמרט מינה את חברו לשר אוצר כשידעתם שהאיש סוחב אחריו קופת שרצים מלאה מעטפות מזה שנים, ויש אומרים שגם הלוואות ענק בבנקים לתשלום חובות עסקי בנו.

·                   למה שתקתם כשראש הממשלה אולמרט מינה את עמיר פרץ לשר ביטחון לא מפני שחיפש ומצא שר שמבין בביטחון – אלא שרצה בכל מחיר להשאיר את תיק האוצר בידי חברו.

·                   למה שתקתם כשפרץ קיבל על עצמו את תיק הביטחון – כשלא היה לו מושג ירוק לאיזה מצבים הוא עשוי להיקלע ועם איזה החלטות והכרעות גורליות יצטרך להתמודד.

·                   למה שתקתם כששני הבנים ו”פורום החווה” המפואר “נפחו” לשרון  את המוח, למנות את מפקד חיל האוויר לרמטכ”ל. גאון באוויר – ובור גמור ביבשה ובים.

·                   למה שתקתם כש”פורום החווה” המריץ את שרון – ראש ממשלה שבע ועייף – לקבל את ההחלטה לעזוב את הרצועה. לעזוב, הכוונה להוציא את צהל משם במקום לחזק את עמדותיו בחבל ארץ מורעל זה.

·                   למה שתקתם כשעזבנו את ציר פילדלפי שהפך לציר הראשי לאספקת כלי המשחית והמוות שזורמים ישר לידי החמאס, המחכה לחיילנו בבונקרים ההולכים ומתבצרים שם.

·                   למה שתקתם כשהוסר הסגר הימי והאווירי מלבנון מיד עם סיום קרבות מלחמת לבנון השנייה. (עניין מלחמה אומללה זו עדיין לא נגמר:- מחכים לוינוגרד). שתקתם, כשהורידו את הסגר מבלי להחזיר את שני החטופים שלנו. החזרת החטופים היתה הסיבה העיקרית ליציאה למלחמה.

·                   למה שתקתם כשיחידות המילואים שגוייסו מצאו מחסנים ריקים ושאנו אזרחים נאלצנו לקנות לתותחנים אטמי אוזניים, לצנחנים אפודי מגן ולהביא לחיילים סנדוויצ’ים ושתיה לחזית.

·                   למה שתקתם שנים ארוכות כאשר ידעתם שמרתפי הבנקים שלנו  מלאים במיליונים שלא שייכים להם. מיליונים שהופקדו ע”י נספי וניצולי שואה שמספרם הולך ומתמעט מדי יום כשרבים מהם רעבים, חסרי תרופות, חסרי שיניים ומשקפיים, חרשים וללא מכשירי שמיעה וכמעט מצטערים שנשארו אז בחיים.

·                   צעקתם על הגרמנים והשוויצרים כשאלה החזיקו כספי יהודים. שתקתם     על עוולה גדולה פי כמה שנעשית ע”י בנקים שלנו – מנוהלים ע”י ישראלים ממולחים שבנושא זה התנהגו באכזריות לא פחותה מהגויים שעליהם צעקתם.

·                   למה אנו שותקים כשהבנקים, החברות הסלולריות וענקים כלכליים אחרים חומסים אותנו בהטלת עמלות דמיוניות ובשליחת חשבונות שאיננו יכולים לקרוא ולהבין אותם.

·                   למה שתקתם כשהיועץ המשפטי חשב שעשרות אלפי דולרים עבור הכנת רשימות “בליינים פוטנציאליים” באי היווני – אינם שוחד.

·                   למה שתקתם כשהממשלה שאחראית על חיינו, וכוחות הביטחון שאחראים על ביטחוננו, לא “הפכו” חצי עזה כאשר נפל הקסאם הראשון “בשדרות“, אני חוזר הקסאם הראשון בשדרות! ועכשיו כאשר שבעים חיילים צעירים חוטפים את זה באוהלים שלהם, לא נעים להגיב – כי מה יגידו בשדרות?

·                   למה שתקתם כשאלפי קטיושות התעופפו בצפון הארץ ומליון יהודים היו בלתי מוגנים ובסכנת חיים. אלפים ברחו מבתיהם כי פשוט מאוד מי שהוא הכין להם מקום והיה להם לאן לברוח…

·                   למה שתקתם –  כששר האוצר הגשים תכנית כלכלית “גאונית” שהביאה מליון יהודים בארץ אל מתחת לקו העוני. עכשיו לא כולם שותקים – בעיקר לא שותקים אלה שנמאס להם לתרום ארוחות צהרים לרעבים.

·                   למה שתקתם כשהבנת הנקרא אצל תלמידי ישראל ירדה לרמה מבישה,  מתאימה פחות או יותר לרמת השכר של מורי ישראל.

·                   למה שתקנו וממשיכים לשתוק כאשר מספר המשתמטים משרות צהל הולך ומשתווה למספר המתגייסים לצהל. משתמטים שתורתם אומנותם ואלה שמסתובבים בגאווה  עם תעודת שחקן כדורגל (יש כדורגל?), וכוכבי הבידור שנולדים למול “נדנודי ידיים” של אלפי בני נוער.

 

יש עוד המון שאלות למה ולמה ולמה שתקנו? כל אחד מאתנו שתק בתורו, שתק כשהתאים לו לשתוק. ואין להתכחש לעובדה – מצפוננו אינו נקי לא רק על זה ששתקנו, בעיקר על כך שנתנו לכל זה לקרות. זוהי סדרה ארוכה של פשלות בעלות אופי לאומי שמתמשכות שנים – ודירדרו אותנו למקום בו אני נמצאים.

 

ואודה על האמת אני מודאג – מאוד מודאג. אני מודאג כמובן מהמתרחש בארצות העוינות שאינן מסתירות את כוונותיהם להשמיד אותנו. אבל אני מודאג לא פחות ממה שקורה אצלנו בבית פנימה. בעיקר מהעובדה שאיננו יודעים איך לחזור לעצמנו ומי במדינה הזאת מסוגל היום לתת תשובות לבעיות העומדות בפנינו.

 

אני יודע שאינני המודאג היחידי. עם שלם עומד מודאג ורוצה תשובה חכמה ואמינה לשאלה הפשוטה – מה יהיה מחר?

(הכותב הוא “איש מהישוב” ללא שום דרגה ותואר).                     כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר