סחתיין על הרעיון: בתי משפט מיוחדים ליד בתי הסוהר

סחתיין על הרעיון: בתי משפט מיוחדים ליד בתי הסוהר

שמחה ניר, עו”ד
14.04.2005 17:26
בועז אוקון

בועז אוקון


מנהל בתי המשפט, השופט בועז אוקון, יוזם הקמתם ליד בתי הסוהר של בתי משפט מיוחדים, באמצעותם יישפטו מתנחלים שיתנגדו ליישום תוכנית ההינתקות. לפי התכנית יוקמו שתי שלוחות שיתפקדו כבית משפט לכל דבר: שלוחה אחת תוקם בסמוך לכלא מעשיהו, והשניה סמוך לכלא אהלי קידר בבאר שבערעיון מצויין

מנהל בתי המשפט, השופט בועז אוקון, יוזם הקמתם ליד בתי הסוהר של בתי משפט מיוחדים, באמצעותם יישפטו מתנחלים שיתנגדו ליישום תוכנית ההינתקות. לפי התכנית יוקמו שתי שלוחות שיתפקדו כבית משפט לכל דבר: שלוחה אחת תוקם בסמוך לכלא מעשיהו, והשניה סמוך לכלא אהלי קידר בבאר שבע.

ההחלטה להקים בתי משפט במקומות אלה, התקבלה נוכח הצפי ואף החשש ממעצרים המוניים שייאלצו כוחות הביטחון והמשטרה לבצע, ובמהירות, ועקב הצורך להימנע מהסעת חשודים ממעצרם לבית המשפט.

אכן, רעיון מצויין!!!

זהו רעיון מצויין, אשר, לאחר הפיילוט הזה, יש להרחיבו על כל סוגי העבירות, כי אם הוא טוב, מדוע שלא ליישם אותו גם על רוצחים, שודדים, גנבים-סתם, מעלימי-מס, עברייני תנועה ושאר עבירות שהן רעה חולה בכל חברה דמוקרטית מתוקנת?

לדעתי הענייה צריך להקים מערכת כפולה של בתי משפט, כך שכנגד כל בית משפט “רגיל” יוקם בית משפט “מקביל” ליד הכלא.

כאשר התביעה תרצה לרמוז לשופט שהיא רוצה מאסר, היא תגיש את האישום לבימ”ש ליד הכלא, ואם היא תחוס על הנאשם, היא תגיש את האישום לבימ”ש רגיל, בעל סמכות מקבילה.

הדבר גם יחסוך למדינה את הלוגיסטיקה של הסעת הנדונים מביהמ”ש לכלא: הנאשם יבוא לביהמ”ש בכוחות עצמו, ועם מתן גזה”ד הוא יוברח במנהרה תת-קרקעית הישר אל הכלא הסמוך.

את המנהרות האלה – איך לא – יבנו אסירים בטחוניים בעלי ותק מקצועי מוכח, כי זה בכלל לא נעים לראות מנהרה מתמוטטת על ראשיהם של אסירים יהודיים כשרים, ועל ראשיהם של סוהרים אשר רק ממלאים פקודות.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר