התאמנו כפי שתילחמו

התאמנו כפי שתילחמו

אביתר בן-צדף
16.02.2011 15:48
התאמנו כפי שתילחמו - כושר גופני


צבא ארצות-הברית בוחן תכנית חדשה לטיפוח כושר גופני (MEF) * 350 מחיילי החטיבה המוטסת 173 באירופה ישתתפו בניסוי, שיימשך עד חודש מאי * התכנית מדגישה כוח, סיבולת וכושר ניידות ולא מתמקדת רק בריצה, בכפיפות בטן ובשכיבות סמיכה *חיילי צבא ארצות-הברית באירופה יבחנו את התכנית החדשה של הצבא (MEF) לטיפוח כושר גופני – מוסר העיתון הצבאי סטארס אנד סטרייפס.

 

ארבע יחידות מהחטיבה המוטסת 173, שמוצבת בגרמניה ובאיטליה, נבחרו לבחון את התכנית החדשה, שנועדה לחזק את השרירים, שחייל נדרש להפעיל יום-יום, באמצעות כמה תחנות עבודה. הניסוי יתקיים בעשר יחידות של החטיבה, הפרוסות במקומות שונים.

 

בתכניות קיימות לכושר גופני נדרשים החיילים להרים משקלות, ולדעת מפתחי התכנית החדשה, אין בכך צורך. התכנית מותאמת למטלות החיילים, ואינה אוניברסלית. כך, לדעת מפתחי התכנית, ריצת שני מילין (יותר משלושה ק”מ) אינה מתאימה לאנשי צוות טנק, סבורים מפתחי התכנית, ותותחן נדרש לפתח גמישות וכושר נשיאה ולאו דווקא סיבולת לריצה. לעומת זאת, גמישות ומהירות הנן נושאים חשובים לרובאים.

 

התכנית החדשה מתאימה לתפיסה המשופרת של צבא ארצות-הברית, שפורסמה באוגוסט האחרון, ומדגישה כוח, סיבולת וכושר ניידות ואינה מתמקדת רק בריצה, בכפיפות בטן ובשכיבות סמיכה. התכנית נוסתה בהצלחה במרכז לאימון גופני של צבא ארצות-הברית בפורט בליס, טקסס, כשנציגים של חטיבה 173 לומדים את השיטה, כדי להדריכה לחיילי החטיבה. 350 מחיילי חטיבה 173 ישתתפו בניסוי, שיימשך עד חודש מאי.

 

כדי ליישם את השיטה, אין צורך בציוד רב. החיילים יכולים לבצעה בכל אתר, תוך שימוש באמצעים קיימים, כמו קורות עץ וארגזי תחמושת.

 

כדי לבחון את התכנית באירופה – ייבדקו החיילים המשתתפים, כדי לבדוק את השפעתה על גמישותם, על מהירותם, על כוחם, על משקלם ועל קצב לבם, שייבדקו בתום הניסוי.

 

בצבא ארצות-הברית מתהלכת כעת שמועה על בדיקות מקיפות של כושר גופני, שיונהגו בקרוב.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר