דוד מדיוני, מנהל רשות האכיפה והגבייה, איפה השקיפות?! (4): עו”ד ענת ליברמן, הזדמנות אחרונה להבין מה רוצים ממך!

דוד מדיוני, מנהל רשות האכיפה והגבייה, איפה השקיפות?! (4): עו”ד ענת ליברמן, הזדמנות אחרונה להבין מה רוצים ממך!


19.05.2010 06:33
קרן לזימי כלב לעומתה

קרן לזימי כלב לעומתה


לאיזו רמת של הסברים צריך לרדת כדי שעורכת-דין בישראל תבין מה רוצים ממנה? רמת בצפר עממי? רמת גן?!דוד מדיוני, מנהל הרשות לאכיפה וגבייה מתהדר באתר שלו ב”שקיפות” הליכי ההוצל”פ.

לנו, במערכת האתר של קימקא, הדבר נראה תמוה למדי, וממש לא אמיתי, ולכן פנינו למדיוני ב”שאילתא” קטנה.

להפתעתנו אכן קיבלנו תשובה – לא ממש מלאה – אבל זה יותר מלא-כלום.

מה נותר לנו לעשות? להמשיך ולשאול, אז המשכנו ושאלנו, אבל קיבלנו תשובה לא מלאה, וגם כאשר ביקשנו הבהרות נוספות, זכינו לתשובה מעניינת – אבל לא לעניין.

הפעם אנחנו נותנים לעו”ד ענת ליברמן הזדמנות אחרונה להבין מה באמת רוצים ממנה, לפני שאנחנו מסיקים משהו על מגבלותיה האישיות.

רשת האתרים של קימקא

www.quimka.net

www.quimka.com

quimka@quimka.com

 

19.5.2010

לכבוד

הגב’ ענת ליברמן, עו”ד

סגנית בכירה ליועצת המשפטית

הלשכה המשפטית

רשות האכיפה והגבייה

ירושלים

 

נכבדתי,

הנדון: שקיפות בהליכי ההוצאה לפועל (המשך)(3)

עאנחנו פונים אליך בפעם האחרונה, לפני שנסיק את המסקנה שהמגבלות האישיות שלך לא מאפשרות לך על שאלות המנוסחות כך שגם לא-משפטן יבין אותן כפשוטן.

במכתבנו מיום 5.4.2010 פנינו אל מר דוד מדיוני בשם השקיפות, לה הוא טוען באתר של רשות האכיפה והגבייה, וביקשנו, בין השאר, פרטים על השקיפות בהגדלת החוב.

פנייתנו הועברה לטיפולך, ובתשובתך מיום 2.5.2010 ענית לנו על הגדלת הקרן.

במכתבנו מיום 9.5.2010 יצאנו מההנחה כי רק בהיסח הדעת התייחסת ל”הגדלת הקרן” (או הקטנתה), ולא ל”הגדלת החוב”, ולכן הבהרנו לך כי הכוונה לא רק להגדלת הקרן, אלא גם להגדלת החוב שאינה הגדלת הקרן.

במכתבך  מיום 13.5.2010, בתשובה למכתבנו מיום 9.5.2010, שוב לא התייחסת לנקודה הזאת, ולכן חידדנו את ההבהרה, ובמכתבנו מיום 17.5.2010 ביקשנו תשובה לשאלה כיצד מתבצעת, הלכה למעשה, הגדלת החוב שאינה מוגדרת כ”הגדלת הקרן”, כיצד ולמי מוסרים הזוכים את פרטי הגדלת החוב הזאת, כיצד הדבר מגיע אל דף החשבון וכיצד מובטחת השקיפות של הפעילות הזאת כלפי החייבים.

כדי למנוע ספקות סיימנו את מכתבנו האחרון במלים האלה: נבקש הפעם לא להתחמק ממצוות השקיפות אותה לקחתם על עצמכם, ועליה הצהרתם הרבים.

אבל זה לא עזר, ובתשובתך מיום 17.5.2010 את “מסבירה” לנו כי מכתביך התייחסו “לקרן החוב בלבד ולא לקרנות האחרות – ומכאן ההקפדה על הניסוח”.

אין לנו שום ספק כי הקפדת על הניסוח, אבל זה בדיוק מה שמפריע לנו: שאת נותנת “שקיפות” רק למה שנוח לך, אבל אנחנו מבקשים שקיפות מלאה!

אז אנחנו מבהירים לך, “בכפית”: השאלה שלנו מתייחסת לכל הגדלות החוב אשר אינן “הגדלת הקרן”.

ואם זה לא מספיק לך, אנחנו נעזור לך עוד, וניתן לך תיק אקראי ספציפי אשר הגיע לידינו.

בדף החשבון שבתיק הוצל”פ 01-38872-00-7 ישנן (עפ”י תדפיס מיום 26.1.2010) ישנן 26 שורות, 15 מהן מסומנות “+”, כלומר הגדלת החוב.

כדי להימנע מויכוחים נוספים, אנחנו מבקשים את מלוא השקיפות לגבי כל אחית מהשורות האלה, החל מהשורה הראשונה (26) שהיא “פתיחת קרן חוב”.

כאמור בפנייתנו המקורית, מותאמת למקרה הזה, אנחנו מבקשים לדעת כיצד התבצעה, בפועל, יצירת/הגדלת החוב בכל שורה, כיצד ולמי מסר הזוכה את פרטי יצירת החוב או הגדלתו, כיצד אלה הגיעו אל דף החשבון וכיצד הובטחה השקיפות של כל אחת מהפעולות האלה כלפי החייב שבתיק.

בנוסף לכך נבקש שקיפות באשר לשאלה כיצד, תוך 5 שנים, הפך חוב של 219,760.98 ש”ח, בפתיחת התיק, לחוב של 488,461.28 ש”ח, כאשר באמצע ישנן הקטנות חוב המסתכמות כ-52,400 ש”ח.

כדי להסיר ספקות, ולמנוע עוד סבב-התכתבות מיותר, אנחנו מבקשים להבהיר: אין לנו שום עניין חומרי בויכוחים שלכם עם החייב, ואנחנו לא מייצגים איש בתיק הזה, זולת ציבור הקוראים, אשר רוצים לדעת כיצד מקויימת השקיפות עליה הצהיר מנהל הרשות, מר דוד מדיוני.

בברכה ובכבוד רב,

 

שמחה ניר,              עו”ד

עורך                     ראשי

רשת האתרים של קימקא

העתקים:

השר מיכאל איתן, השר המופקד על שיפור השירות הממשלתי לציבור

הפרופ’ יעקב נאמן, שר המשפטים

חה”כ אורי מקלב, יו”ר ועדת הכנסת לפניות הציבור

חה”כ יואל חסון, יו”ר ועדת הכנסת לביקורת המדינה

חה”כ דוד רותם, יו”ר ועדת החוקה, חוק ומשפט

מר דוד מדיוני, מנהעל רשות האכיפה והגבייה

האתר של קימקא

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר