יעקב נאמן, שר המשפטים החדש-ישן: ברכת ברוך-הבא, עם מבחן ראשון

יעקב נאמן, שר המשפטים החדש-ישן: ברכת ברוך-הבא, עם מבחן ראשון

שמחה ניר, עו”ד
22.04.2009 16:07
נאמן למי, נאמן למה?

נאמן למי, נאמן למה?


בלשכת השר יושבת אידיוטית בשם שיר בן-גיגי, אותה אנחנו כבר מכירים *** אנחנו מזמינים את השר להעיף אותה מהלשכה, ויפה שעה אחת קודם *** העתק: לשר מיכאל (מיקי) איתן, הממונה על שיפור השירות לציבורשמחה ניר, עו”ד

משעול גיל 1-ג’, כפר סבא 44281

טל’  09-7424838, נייד 050-7520000

פקס 09-7424873

www.quimka.net

www.quimka.com

quimka@quimka.com

 

כפר סבא, 16.4.2009

 

לכבוד

הפרופ’ יעקב נאמן

שר המשפטים

משרד המשפטים

ירושלים

 

נכבדי,

הנדון: שיר בן-גיגי מלשכתך, האידיוטית החצופה אותה ירשת מקודמך

אני מברך אותך על כניסתך לתפקיד אשר יש לבנותו יש-מאין, ומקווה שתמלא אותו כך שדורית ביניש ושות’ עוד יתגעגעו לדניאל פרידמן.

אבל תחילה יש לנקות את האורווה בלשכתך פנימה, ובטרם אגש לנושא גופו, אקדים תרופה להתרסת באיזה סגנון אדוני מדבר – התרסה שהיא מפלטו האחרון של מי שאין לו תשובה עניינית לטענות המועלות בפניו: אחרי שבית המשפט העליון הגדיר עבירת קנס פלונית כ“אבי אבות הטומאה”, כל הביטויים הידועים – חוץ מגסויות כגון “חתיכת חרא” – כבר בפנים. כמובן שאינך חייב להסכים אתי שהגב’ בן-גיגי היא אידיוטית וחצופה, אבל זה עניין של הערכה, ולא של “סגנון”.

ולגופו של עניין: בזמנו פניתי אל אחד מקודמיך והזמנתיו להעביר מכהונתה את השופטת גיליה רביד, משום בורותה המקצועית.

פנייתי האמורה הועברה ע”י הטייס האוטומטי שבלשכת השר אל הנתל”ש – נציבת תלונות הציבור על שופטים – וזו החליטה (ובצדק!) שהנושא אינו בסמכותה, ומשכך הווה, חזרתי ופניתי אל השר, כמי שמוסמך לטפל בנושא, אבל הטייס האוטומטי העביר גם את הפנייה הזאת אל הנתל”ש, וכל נסיונותי, מול עוזרי השר, להניח את הנושא על שולחנו של השר עלו בתוהו.

ביום 6.3.2009 חזרתי ופניתי באותו הנושא אל “הפרופ’ דניאל פרידמן (או מי שיבוא תחתיו), שר המשפטים ויו”ר הוועדה לבחירת שופטים”, ואגב עניינה של השופטת גיליה רביד הזמנתי את השר לנקוט בהליכים דומים גם כנגד שופט ביהמ”ש העליון סלים ג’ובראן.

בפנייתי זו גוללתי את השתלשלות העניינים הקודמת בעניין השופטת רביד, וגם הוספתי כי הפן ה”התנהגותי” בעניינו של השופט ג’ובראן כבר נדון ע”י הנתל”ש (אשר דחה את תלונתי), ופנייתי הנוכחית היא בעניין התאמתו של שופט זה לכהונתו בבית המשפט העליון.

אחרי כל ההסברים שנתתי בפנייתי זו לא נותר כל מקום לספק בכך שלנתל”ש אין סמכות לטפל בנושא, ושהכתובת הנכונה היא שר המשפטים – במיוחד אחרי שהנתל”ש כבר קבעה שעניינים כאלה אינם בסמכותה, ומה שהיה בסמכות הנתל”ש כבר מוצה.

אציין עוד כי סמכותו של הנתל”ש הינה, כעולה מחוק הנתל”ש (להלן – חנתל”ש), סמכות מייעצת בלבד, ואין בחנתל”ש שום הוראה השוללת מהשר סמכות כלשהי מהנתונות לו בדין.

ומה עונה לי הגב’ שיר בן-גיגי מלשכתך? היא “מציעה” לי לפנות אל הנתל”ש, דבר המעיד כי היא לא קראה את מכתבי, ומשראתה את כותרת “הנדון” – זה הספיק לה.

כיוון שהגב’ בן-גיגי אינה היועצת המשפטית שלי, וכיוון שאיתן הייתי בדעתי שפנייתי היתה אל הכתובת הנכונה (שר המשפטים), חזרתי אל לשכת השר, ביום 18.3.2009, בדרישה “למשוך את מכתבכם שבנדון, תוך 24 שעות, ולא יאוחר ממחר, ה-19.3.2009, בשעה 2200, ועד לאותו מועד גם להודיעני על המועד האחרון למתן תשובתו העניינית של השר”.

ביום 1 באפריל (כמה אירוני!) עונה לי הגב’ בן-גיגי (מס’ נכתב 2009-0002-1458) כהאי לישנא:

“הריני לאשר קבלת מכתבך שבנדון אל שר המשפטים.

“אתכבד להשיבך כי פנייתך נענתה על ידנו בצורה עניינית, בתאריך 16.3.09.

כאמור, בירור נשוא פנייתך מצוי בסמכותה של נציבות תלונות הציבור על שופטים.

“משכך, מוצע כי תפנה אליה במישרין”.

ועם כל הכבוד:

א.      לעניין שימושה של הגב’ בן-גיגי בגוף ראשון רבים ראה את מאמרי לשכת שר המשפטים, דניאל פרידמן: על שיר בן-גיגי והתולעים:

https://www.quimka.net/?l=he&a=343863));

ב.      אני לא דיברתי על ה”צורה” נענתה פנייתי “על ידנו” (קרי: ע”י הפקידה בן-גיגי), אלא על תשובתו העניינית של השר, ותשובתה של בן-גיגי אפילו לא התיימרה להיות תשובתו של השר, והיא גם לא הייתה עניינית;

ג.       חוצפה תהומית היא לפקידה להתווכח בעניינים משפטיים עם משפטן;

ד.      כאשר מתווכחים עם אדם המציג תיזה כלשהי, צריך קודם לקרוא את התיזה שאיתה מתווכחים;

ה.      ובאשר למחלוקת בעניין סמכותו של השר וחוסר הסמכות של הנתל”ש – או שאני אידיוט, או שבן-גיגי אידיוטית.

אני עומד על דעתי שבן-גיגי היא האידיוטית, ושיש להעיף אותה מלשכת השר – ויפה שעה אחת קודם.

אני דורש תשובה עניינית לפנייתי מיום 6.3.2009, תוך מועד 45 הימים אשר נקבעו בחוק ההנמקות (לפי חשבוני – עוד 4 ימים).

אני מבקש להדגיש כי בכל הנוגע לעניין השופטת גיליה רביד פנייתי כוללת גם התנגדות לקידומה, וצריך להיות סופר-אידיוט כדי לומר שגם דבר כזה צריך להפנות אל הנתל”ש, כפי שעשתה בן-גיגי.

בנוסף לכך אני מזמינך להעיף את שיר בן-גיגי לאלתר מלשכת השר, כי אין שם מקום לאידיוטים.

 

בכבוד רב,

 

שמחה ניר, עו”ד

העתק: חה”כ מיכאל איתן, השר הממונה על שיפור השירות לציבור

_______________

המלצת היום:

לשכת שר המשפטים, דניאל פרידמן: על שיר בן-גיגי והתולעים

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר