חברון מאז ולתמיד

חברון מאז ולתמיד

חנה אייזנמן
15.12.2008 18:00
חברון מאז ולתמיד


לאחר שביקרנו בבית השלום, ירדנו למערת המכפלה ואחר-כך ביקרנו בבית משפחת נחשון. שרה, אשתו של ברוך נחשון, ואני מאותו הכפר, כפר חסידים. בזכות שרה ניתן היום ליהודים לקבור את מתיהם בבית העלמין העתיק בחברון, אותו נוהגים לחלל, לעיתים מזומנות, “מתפללים מוסלמים חפים מפשע” בחברון.



ב”ה


כאן היו שבע המדרגות שאליהן השפילו, תרתי משמע, המוסלמים את המתפללים היהודים. כאן
הוקמה עמדת תפילה, לזכרם של הרבבות, ששפכו כאן ליבם כמים, וים של דמעות. במשך השנים
חיררו המתפללים נקב בקיר, שנמשך אל המערה. על הקיר ניתן לראות את שחור הפיח של הנרות
שהודלקו כאן במשך הדורות.
את המדרגות ציווה “גנדי” – רחבעם זאבי – לנתץ. גנדי זכר כל ימיו את אותו אירוע, בו, כילד קטן,
רץ במעלה המדרגות ולא עצר בשביעית. בעיטה עזה העיפה אותו במורד המדרגות…


על דפי גמרא בבית-השלום

ימים מעטים לפני הפוגרום של מדינת ישראל בבית השלום, כדרכה של המדינה בחילול הקודש וכל ערכי אנוש, ביקרנו בבית-שלום, הוא “בית המריבה”, אליבא מערכת המשפח ב”ישראל”. כפי שמעיד בן-דרור ימיני, שלא בכוונה, שררה במקום אוירת קיטנה. נערים ישבו על גמרותיהם, והיו אחרים ששיחקו בחוץ. בצד, כעיטים וכרגיל, קיננו “זרועות החוק”.
ולמה הזכרתי את ימיני? כי במאמר השיטנה שלו (nrg, שלאחריו בא עוד אחד) על קרבנות הפוגרום, הוא לא נזהר והעיד, כי לפני שפרצו לשם חיות הטרף של היס”מ, שררה שם אוירת קייטנה. לא, לא הוא, חלילה, הגדיר אותם כחיות טרף, להיפך, על פי בן דרור, הם היו קרבנותיהם של מי ש”התקנאו בניאו-נאצים” ועשו “פוגרום” בחברון ב”פלסטינים חפים מפשע” ובשומרי “שלטון החוק” וה”דמוקרטיה” ב”ישראל”.

מכל מקום, ביקרנו, צילמתי, ואז ירדנו למערה, ואחרי תפילה במקום, עלינו לקרית ארבע.


שיעור במערת המכפלה


ארון הקודש באולם התפילה המרכזי


מבט לשמים


עדיין באותו שיעור


ברוך ושרה נחשון (ובעלי)

ציוריו של ברוך מדהימים. מה שאנו רואים על הקיר זה מסוג הציורים שאני רואה בהם תמונות לתיירים. אבל יש מאות אחרות.
ראו, למשל, את התמונה בה שולט הצבע הירוק, בצד שמאל, מתחת למזגן (העלה הירוק הגדול, אינו בגוף התמונה). ציוריו נעשים בדיוק רב ובתשומת לב מרובה, הם עזי צבעים, ועם זה, מרגיעים ונעימים מאד לעין.
האמן המדהים, ברוך נחשון, הוא מתנחל, חב”דניק בקרית-ארבע. צירוף קטלני. אילו היה, חס ושלום, יגאל תומרקין, להבדיל מליון מליוני הבדלות, הוא היה זוכה מזמן ב”פרס ישראל”. וגם לו זכה בו, כברוך נחשון, לא נראה לי שהיה מוכן לקבל את הפרס שזוהם על ידי גדולי שונאי ישראל בכל הזמנים.
ומכיוון שברוך נחשון הוא הדברים שלעיל, אין לו פרסומת, ועל כן, גם אין כמעט קונים לציוריו. לי אין ספק, שיבוא יום, שבו יהיה שווי ציוריו כזה, שרק עשירי הארץ יוכלו להרשות לעצמם את רכישתם.

וגם זה היה, אבל למה זה צריך לעניין את המלשינים, המוסרים והרודפים, מהרסינו, מחריבינו ומרצחינו מבית?

INN: החמיר מצבו של הנער שנפצע בחברון

החמיר מצבו של הנער בן ה- 16 שנפצע היום מאבן שיידו לעברו ערבים והוא מוגדר קשה מאד, הנער נותח הערב ומשפחתו מבקשת להרבות בתפילות.
להתפלל לרפואת אליסף בן נורית – פצוע קשה מבלוקים שידו ערבים

אתמול בצהריים, נער בן 16 מקרית ארבע נפגע קשה בראשו מאבן גדולה שנזרקה על ידי ערבי מגג ביתו ליד בית השלום. הוא הוטס לבית חולים הדסה בירושלים וכעת נמצא בניתוח מסובך. מצבו הוגדר קריטי. הציבור מתבקש להתפלל לרפואה שלמה של: אליאסף עמוס בן נורית



כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר