האורגזמה האידיאולוגית של גזית

האורגזמה האידיאולוגית של גזית

נרי אבנרי
07.11.2008 07:46
האורגזמה האידיאולוגית של גזית


האלוף במיל, סליחה בגרוש, שלמה גזית הוא איש חולה. למחלה שלו קוראים “שנאה”. אילו רצה, היה יכול להבריא ממנה, אלא שהוא מאוהב במחלתו. היא נותנת לו אורגזמה אידיאולוגית (יש דבר כזה) ותחושת “שייכות” למחנה הנחשב.הטרוריסטים היהודים גורמים נזק קשה לאינטרס של הימין. “אילו הייתה להם מעט תבונה, הם היו מבצעים פיגועים בקיבוצים”. אני יודע שהאמירה הזאת קשה, ואולי גם אסורה על פי החוק, אבל יש לי רשות לומר אותה מגדול הדור עמוד האש המוסרי, פרופ’ זאב שטרנהל. אלא שהוא בשונה ממני, המלצתו כוילה לטרוריסטים הפלשתינים: “אילו נותרה בהם מעט תבונה, הם היו מרכזים את מאבקם בהתנחלויות” (הארץ / 11.5.2001).

 

ברור לי, שהטרור היהודי לא יפגע בקיבוצים, כמו שברור לי שהטרור הפלשתיני לעולם לא יוותר על הבית של שטרנהל. גם על הבית של האלוף במיל, סליחה בגרוש, שלמה גזית. קבלו ציטוט: “ישראל נדרשת להתמודד עם שני איומי טרור- איום הטרור הערבי פלסטיני ואיום הטרור היהודי. מבין השניים, הטרור היהודי מסוכן לאין ערוך” (שלמה גזית / מעריב / 5.10.08). לא “קצת” יותר מסוכן, אלא “מסוכן לאין ערוך”. דהיינו, האלוף בגרוש הזה אומר ש”פרחחי הגבעות” יותר מסוכנים לישראל מהחמאס, החיזבאללה, אל-קאעידה, וערביי ישראל. 

 

ויש לו עצה: “כדי להציל – כן, ממש להציל- את עצם קיומנו”, כותב גזית, “חובה, ממש חובה להפסיק לפחד. צה”ל, השב”כ, ומשטרת ישראל הוכיחו שהם יודעים לעשות את המלאכה. אדוני / גבירתי ראש הממשלה, תנו פקודה”!

 

וככה כשהגבות שלי זקופות, אני קורא את ההסבר: “בעוד סכנת הטרור הפלסטיני מתבטאת “רק” בנזק פיזי ובאבידות בנפש, מאיימת סכנת הטרור היהודי על עצם קיומנו כעם, כמדינה וכחברה”. סוף ציטוט.

 

כולנו מכירים אנשים ש”עושים מזבוב פיל”, וכאלה ש”רואים צל הרים כהרים”. את הסוג הראשון אנחנו מכנים “מגזימנים”, והסוג השני נחשבים “מבוהלים”. אלא שהתיאור של מר גזית, לא מתאים לקלישאות האלה. שלמה גזית הוא איש חולה. למחלה שלו קוראים “שנאה”. אילו רצה, היה יכול להבריא ממנה, אלא שהוא מאוהב במחלתו. היא מספקת לו אורגזמה אידיאולוגית (יש דבר כזה) ונותנת לו תחושת “שייכות” למחנה הנחשב.

 

הוא כל כך שונא מתנחלים, שהשנאה דפקה לו את המאזניים. כשהוא מניח על הכף האחת  את “הטרור היהודי” ועל כף המאזניים השנייה את הטרור הפלסטיני, הוא ניבהל. המחוג מראה לו שהטרור היהודי מסוכן “לאין ערוך”. יש לטרוריסטים היהודים סימן היכר: הכיפה. זוהי אותה כיפה שעוררה אצל האיש החולה הזה קונוטציה רדומה: צלבי הקרס שהיו על השרוולים של החיילים הנאצים. פשוט רחמנות על האיש…

 

מאמר הארס הזה נכתב כתרומה אישית ל”פסטיבל שטרנהל”. ולפני שאני ממשיך תזכורת: אין חשודים!! ועל פי כללי המשחק, אסור להטיל דופי באיש, לא כל שכן בציבור שלם- לפני הרשעה. מה קרה? מה מקור העזוז הזה נגד אחים?

 

שלמה גזית יצא מקונכייתו כדי להזהיר. להזהיר ממי? מהאחים שלו? הטרור היהודי מאיים ומסכן את המדינה? הוא מסכן את המדינה! הוא ושטרנהל. והקביעה שלי נכונה, בדיוק כמו שהקביעה שלהם נכונה. דהיינו, היא לא שווה חצי גרוש. 

 

אם הוא באמת חרד לגורלה של המדינה, שינסה לברר אצל הח”כים הערבים, מדוע אין ביניהם כאלה שמסכימים להגדיר את ישראל כ”מדינת העם היהודי”. אח”כ (או לפני זה) שיבדוק: עקורי עין-חוד לא שכחו, לא סלחו ולא ויתרו על כפרם עין הוד, שמאוכלס רובו ככולו בשמאלנים. את תוצאות הבדיקה, שיכפיל במאות (קיבוצים ומושבים). בדיקה רצינית תביא אותו למסקנה עגומה: במלחמה על הבית שלו, שנואיו הכתומים, בעיקר הם, יהיו חוד החנית…כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר