האתר של קימקא: לבטל את לשכת עורכי-הדין – חתמו על העצומה!

האתר של קימקא: לבטל את לשכת עורכי-הדין – חתמו על העצומה!

שמחה ניר, עו”ד
18.10.2008 15:06
האתר של קימקא: לבטל את לשכת עורכי-הדין – חתמו על העצומה! - לשכת עורכי הדין - עורכי דין - חופש העיסוק - חופש הביטוי - בג"ץ - שלמה כהן


לשכת עורכי-הדין קיבלה מהציבור, באמצעות המחוקק, סמכויות שלטוניות כדי להגן על הציבור *** בפועל היא מועלת גם באמונו של הציבור הרחב, וגם באמונם של עורכי-הדין עצמם *** הגיע הזמן לשים קץ לפארסה הזאת *** אם עורכי-הדין רוצים להגן על ענייניהם המקצועיים – שיתארגנו וולונטארית, ולא תחת הדגל שהמדינה מפקידה בידםלעצומה

לשאר הסקרים והעצומות של האתר של קימקא

לשכת עורכי-הדין מתיימרת לשרת את האינטרסים של עורכי-הדין, אבל העסקנים שלה דואגים לאינטרסים הפרטיים והעסקיים שלהם.

הם מתיימרים להגן על כבוד המקצוע, אבל הם עצמם, בצביעותם כי רבה היא, מביישים את המקצוע בכל מה שהם עושים ובכל מה שהם לא עושים.

מה שרבים לא יודעים הוא שתפקידי הלשכה, כפי שהוגדרו בחוק, הם תפקידים שלטוניים אשר, במדינות מתוקנות, מופקדים בידי המדינה – ולא בידי גופים אוטונומיים שאינם חלק מרשויות החוק, ואינם חלק מהמסגרת האירגונית, התקציבית, המשמעתית וכו’ של המדינה.

לעומת זאת הגנה על ענייניהם המקצועיים של חברי הלשכה אינם אלא “פעולות הלשכה שברשות”, דהיינו שאם לשכת עורכי-הדין מחליטה שלא להגן ענייניהם המקצועיים של עורכי-הדין, אי אפשר לכפות זאת עליה.

גם בהגנה שאמורה הלשכה להעניק לציבור הרחב, ציבור הלקוחות והלקוחות הפוטנציאליים של עורכי הדין, דהיינו להרחיק מהמקצוע עורכי-דין אשר עשויים להזיק ללקוחות הם עושים בדיוק את ההיפך: הם מרחיקים מהמקצוע דווקא את עורכי-הדין הנאמנים למקצוע וללקוחות, רק משום שהם מותחים ביקורת על המימסד המשפטי – בין במסגרת השירות המקצועי הטוב שהם מעניקים ללקוחותיהם, בין כאזרחים שאכפת להם.

ומי יבטיח לציבור טיפול בעורכי-הדין הגרועים כאשר עורכי-הדין “שופטים את עצמם”?

לא עסקני הלשכה: אלה נוקטים צעדים משמעתיים, רק אם התלונה היא מהמימסד, והנילון אינו מהמיוחסים שבלשכה.

לאחרונה הגדילו עסקניה של השלכה לעשות בדרישתם המחוצפת להפסיק את “הצפת המקצוע” בעורכי-דין חדשים: הם טוענים ש”הצפה” של השוק בעורכי-דין תוריד את הרמה המקצועית של עורכי-הדין. יכול להיות – לא בטוח – שהתיזה הזאת מבוססת, אבל אם הציבור רוצה מבחר גדול יותר של עורכי-דין, במחירים נמוכים יותר – זו זכותו, ועסקני הלשכה לא צריכים לשים עצמם אפוטרופסין לענייניו.

כדי להגן על האינטרסים של הציבור הרחב קיימים המדינה ומוסדותיה: הכנסת, הממשלה ורשויות החוק. אם עורכי הדין רוצים להגן על האינטרסים  – זו זכותם, אבל שיתארגנו וולונטארית, ושלא ינצלו את הסמכויות השלטוניות שהמדינה מעניקה להם כדי לפעול לטובת עצמם, ונגד אזרחי המדינה.

בקיצור: את הלשכה, כמוסד שעורכי-הדין חייבים להיות חברים בו, יש לפרק, ולהחזיר את כל סמכויותיה השלטוניות לידי המדינה – ומי שירצה להתאגד במסגרתה (או בכל מסגרת אחרת) – אנחנו מדינה חופשית, והבחירה בידו.

עמדנו על כל אלה, בין השאר, במאמרים המאוזכרים ברשימה, למטה.

אתם מוזמנים לחתום על העצומה הקוראת להחזיר למדינה את סמכויותיה השלטוניות של הלשכה, ועורכי הדין אשר ירצו להתאגד – שיעשו זאת באופן וולונטארי.

שמחה ניר, עו”ד

·      הבלוף הגדול!!! איך הצליחו עסקניה של לשכת עורכי-הדין להונות את הבג”ץ?

·      לשכת עורכי-הדין – משטרת המחנה

·      לשכת עורכי הדין: “כבוד המקצוע” ורצח “על רקע כבוד המשפחה”

·      לשכת עורכי-הדין: תפקיד של “סגן”, “מההפטרה”

·      הרוחות הרעות בלשכת עורכי הדין

·      על אמון הציבור בבתי המשפט: שלמה כהן נוטף דבש, ודובר איוולת

·      ביה”ד הארצי של לשכת עורכי-דין: תרבות שפיטה קלוקלת, סגנון וולגארי וגס – ו-608 (!) התפרצויות לתוך דברי הטוען

·      עורכי-דין יהודיים בגרמניה הנאצית – ומה אצלנו?

·      המעורבים בפרשת דייויד וינר ז”ל: חלאות-אדם, מצפונם רע

·      מי אתה, עו”ד ד”ר חיים משגב?

·      חברים בוועד המרכזי ובמועצה הארצית של לשכת עורכי-הדין לראש הלשכה: מושחת – התפטר!

·      בבית הדין הארצי של לשכת עורכי-הדין, תיק בד”א 111/06: אנטומיה של חוצפה מימסדית

·      מי שמדבר על “בית דין שדה”: על חוצפתו וצביעותו של עו”ד ציון אמיר, פרקליטו של נשיא המדינה משה קצב

·      ממה פוחדים עורכי הדין הוותיקים?

____________

לשאר הסקרים והעצומות של האתר של קימקא2 תגובות על “האתר של קימקא: לבטל את לשכת עורכי-הדין – חתמו על העצומה!”

  1. Ruthie Makin הגיב:

    אני רוצה להודות לד”ר איגבינוביה על שהצלת את הנישואים שלי. בעלי התייחס אליי רע ועזב את הבית למשך כמעט 3 חודשים, זה גרם לי להיות חולה ומבולבל. ואז סיפרתי לחבר שלי איך בעלי השתנה כלפי. ואז היא אמרה לי ליצור קשר עם: doctorigbinovia93@gmail.com שהוא יעזור לי להחזיר את בעלי ולהפוך את האהבה שלנו לחזקה שוב. ואז ניסיתי אותו. אחרי 3 ימים של הטלת הכישוף בעלי חזר הביתה ואני מתחננת סליחה ואני מתחננת לסלוח לו והיום אנחנו חיים בשמחה ואושר אם את עוברת מערכת יחסים כלשהי, בעיות בריאות או מצב נישואים מקולקל ואתה רוצה את האקס שלך מאהב, חבר לשעבר, חברה לשעבר או בעל או אישה גרושים אתה יכול להגיע למספר הווטסאפ שלו +12162022709 או viber +12066713285 אם אתה צריך את עזרתו

  2. לאה בן חמו הגיב:

    אני רוצה לחלוק את העדות הנפלאה שלי איך החזרתי את בעלי, אני רוצה גם לנצל את ההזדמנות כדי להודות לד”ר איגבינוביה על עבודתו הנהדרת, הוא קוסם עוצמתי אמיתי. לאחרונה הוא עזר לי לאחד מחדש את מערכת היחסים שלי עם בעלי שזרק אותי אחרי שהתגרשנו במשך שלוש שנים אז יצרתי קשר עם Dr.igbinovia והסברתי לו את המצב שלי אז הוא אמר לי לא לדאוג יותר, והוא עשה קסם אהבה לבעלי שיבוא חזרה וזה עובד בדיוק כמו שהוא אמר לי תוך שלושה ימים בעלי שאמר שאין לו שום קשר איתי שוב התקשר אלי והתחנן שאקבל אותו בחזרה. אז בבקשה לכל מי שקורא את המאמר הזה וזקוק לעזרה, Dr.igbinovia יכול גם להציע כל מיני עזרה כמו איחוד נישואין ומערכות יחסים, תרופה לכל מיני מחלות או תביעות משפטיות והריון, אני מאוד שמח על השמחה Dr. איגבינוביה הביאה שוב את הנישואים שלי. Dr.igbinovia גורם לו להבין כמה אני אוהב אותו. האיש הזה אמיתי וטוב מדי. הוא גם יכול לעזור לך לתקן את מערכת היחסים השבורה שלך. קיבלתי את בעלי בחזרה! זה היה כמו נס בלי ייעוץ נישואין, צור קשר עם האיש הנהדר הזה אם יש לך בעיות כלשהן עם פתרון מתמשך באמצעות דוא”ל: doctorigbinovia93@gmail.com
    WhatsApp: +12162022709
    Viber: +12066713285

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

ניהול האתר