דניאלה וייס, אשה לא יפה

דניאלה וייס, אשה לא יפה

רות ירדני כץ
05.10.2008 09:19
בקבוקי קוקה קולה ריקים מזכוכית

בקבוקי קוקה קולה ריקים מזכוכית


דניאלה וייס קיבלה מתנה אדירה, מדינה דמוקרטית שמותר בה להביע דעות ומותר להשמיע אותן *** אבל במדינה דמוקרטית יש חוקים, והגברת הלא יפה לוקחת את החוק לידיה *** זו אינה הפעם הראשונהדניאלה וייס לשעבר ראש מועצת קדומים לוקחת את החוק לידיה. בימים אלה הואשמה שבעטה, נשכה והכתה שוטרים. היא מואשמת שהסתירה בביתה מתנחלים שהציתו מטע זיתים של פלסטינים, ובעלה וחברה שלה עזרו לה. גברת וייס הלא יקרה, חיה, שותה אוכלת בשקט ושלווה בגלל שהצבא שלנו מגן עליה היכן שהיא גרה. בגלל שכוחות הביטחון מאפשרים לה לישון בשקט, והיא משיבה באלימות, ובמקום להסגיר את מציתי המטע לכוחות הביטחון היא מסתירה אותם בביתה ומונעת מהם לחקור. הייתכן? גברת וייס קיבלה מתנה אדירה, מדינה דמוקרטית שמותר בה להביע דעות ומותר להשמיע אותן, ויש הרבה דרכים להשמיע דעות גם כאלה שהדעת לא סובלת. אבל במדינה דמוקרטית יש חוקים, והגברת הלא יפה לוקחת את החוק לידיה וזו איננה הפעם הראשונה שהיא מרימה יד ומתפרעת.

בחודש מאי 1987 התרחש אירוע “ליל הבקבוקים” בקלקיליה, בעקבות רצח עפרה וטל מוזס כתוצאה מבקבוק תבערה שנזרק לעברם על כביש הגישה לאלפי מנשה. הישראליים ביישובי מערב השומרון עוברים דרך העיר קלקיליה עצמה. קבוצת מתיישבים חזרה מהפגנה, ובעוברם בקלקיליה, ניפצה וייס מספר בקבוקי קוקה קולה ריקים מזכוכית על אחד הקירות בעיר. גברת וייס חושבת שהיא חיה במערב הפרוע ולא במדינה מתוקנת. היא מסיתה לאלימות, מציתה אש, גורמת לנזקים בלתי הפיכים.

בעלת האגרופים הורשעה בעוד תקיפה פיזית אלימה. זה היה בחודש יוני 2007 בתקופת ההתנתקות, לאחר שהרימה יד על שוטרות מג”ב, ונידונה ל-5 חודשי מאסר על-תנאי למשך 3 שנים‏‏. הגברת שהתנהגותה מבישה גורמת לכך שפחות ופחות זוכה לאהדה גם בקרב חבריה, שלא לדבר על החלק הגדול של העם שלא סובל, מסכים ומוכן לקבל התנהגות מחפירה שכזאת. גברת וייס יורקת לצלחת שממנה היא אוכלת. גברת שברוב חוצפתה אמרה על בית הדין הגבוה לצדק שכל הציבור יודע שהוא פוליטי שמאלני. גברת וייס מכפישה את שמם של חבריה המתנחלים שהרוב לא איתה וגם לא מצדיקים את אלימותה.

את האשה הלא יפה הזאת צריך להוקיע ולמצות איתה את הדין. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו שמתוכנו נהרס.

למאמר המקוריכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר