קול מג’דלה, ידי אולמרט

קול מג’דלה, ידי אולמרט


אהרון רול 27.10.2007 14:32
קול מג'דלה, ידי אולמרט


בפוליטיקה הישראלית מקובל מאד להפריח בלוני ניסוי בבחינת “ירצו יאכלו, לא ירצו יאכלו גם כן”. מבין מפריחי הבלונים המדופלמים במקומותינו ניתן בנקל למנות את לוליין קירקסנו, ההוא המתיימר להנהיג את ממשלת הרופסים הלאומית ושומו שמים אף להנהיג את עם ישראל. 

בפוליטיקה הישראלית מקובל מאד להפריח בלוני ניסוי בבחינת ירצו יאכלו, לא ירצו יאכלו גם כן“. מבין מפריחי הבלונים המדופלמים במקומותינו ניתן בנקל למנות את לוליין קירקסנו, ההוא המתיימר להנהיג את ממשלת הרופסים הלאומית ושומו שמים אף להנהיג את עם ישראל. זהו אותו העם הראוי למנהיג מוכשר וישר דרך ולא לכישלונר ומושחת סידרתי העומד לבושתנו בראשות הממשלה.

בימים קודמים אחרים שימש האיש הזה הזה כמפריח הבלונים הסידרתי של רבו אריאל שרון. זהו שרון אשר בחושיו המחודדים עמד על טיבו הנכלולי ומושחת של סגנו מאז וניצלו ללא בושה כאותה סחבה עלובה אשר בה משתמשים ואחר זורקים. היה זה הטיפול היחיד אשר אולמרט היה זכאי לו לטעמו של שרון (גם לטעמנו). זכורים הימים של טרום גרוש גוש קטיף וצפון השומרון בהם הלעיט הסגן הנחשל אולמרט את העיתונאים שוקקי קבלת כל בדל תגובה כלשהי משרון חסר התגובה (דאז לא כיום), בנוגע לכוונות הגרוש שלו בלא שידבק רבב אשמת ייזומו של תרגיל מסריח זה על הבוס. אולמרט נבחר לשכב על הגדר עבור שרון ואכן עשה זאת כמי שכפאו שד. לאחר הכל אולמרט שרגיל הוא מקדמת דנא לנצל ולסחוט אחרים עם הצעות מפיוזיות מבית המדרש הקוזינוסטרי שקשה לסרב להן מצא עצמו בתפקיד הלימון הנסחט עי אשף הקומבינות הנכלוליות אריאל שרון.

להוותנו, הוציא אולמרט את המתוק מהעז. היה הסיפק בידו ללמוד הילכות נכלוליות, סחיטה ומארג חבריםמהמורה הטוב ביותר למישנה מושחתת זו הלא הוא ראש ממשלתנו הקודם אריאל שרון (לא, איננו שוכחים את פועלו המוערך וגבורתו של שרון אשר לרוע מזלנו זיקנתו ביישה את בחרותו). בנוסף, ימי הפרחת הבלונים העליזים איפשרו לאולמרט הזה לקבץ תחת דגל השחיתות קבוצת עיתונאים תואמי ראשו הקרימינלי אשר אין צורך להציגם כאן. ניתן למצוא את קבוצת הקוזה נוסטרה הזו (אשלם לך באמצעות צד שלישי שלי דמי חסות ואתה תשלם לי באמצעות צד שלישי שלך במידע וכיבודים), מפוזרת אסטרטגית וסימביוטית ומשלמת אתנן משולש למיטיבה בכל מערכות העיתונים והטלוויזיה. הערת אגב, ברי הוא כי זהבה גלאון חייבת לכוון חיצי הצעת החוק החדשה כנגד חבורת משלמי האתנן הזו ולהניח לבאי תלברוך לנפשם.

והנה כעת אנו מגיעים לראלב מגדלה שרנו לענייני ספורט ושאר מיני תפקידים מיוחדים. בחור נחמד ראלב, אך כמו רבים אחרים מבני המגזר עליו להשקיע מאמצים יתרים על מנת להתברג, גם אם בהצלחה מוגבלת בלבד בחברה היהודית. להוותו, גם אם במודע או שאינו כך אין לראלב סיכוי כלשהו להפוך לחבר מכובד במועדון האקסקלוסיבי היהודי, הוא פשוט נולד עם פגם מוצאי, לא אשמתו של המסכן. משכך, עליו לעשות את אשר עשו אבותינו בשנות הגלות דהיינו, להיות קדושים יותר מהפופ, להשביע את רצון הפריץ. בהקשר הנדון, הפריצים אלו הם אנו למי שהחטיא את רוח הדברים עד כה.

מקריאת תגובות השטנה של מאות מגיבים להכרזתו של ראלב מגדלה כי ישראל תהייה מוכנה לוותר על הגולן ואף לפינוי מושלם של ההתיישבות מעבר לקו הירוק תמורת שלום כולל עם כלל מדינות ערב, מתקבל הרושם כי מירב הקוראים החטיאו כלל ועיקר את השתלשלות העניינים. כרגיל אנו מחפשים את הפתרון תחת הפנס היחיד או השגוי. הקול במקרה זה הינו קולו של מגדלה אך הידיים הינן ידי אולמרט.

האם קיים באמת מישהו המאמין כי השר המגזרי המחויב למשמעת קואליציונית ראלב מגדלה היה יוצא, ביוזמתו בלבד, עם הצהרתו זו אשר צפוי היה מלכתחילה כי תזרע מחלוקת? נו באמת, נא לחשוב שנית.

ללא כל ספק שימש מגדלה והצהרתו כבלון הניסוי של אולמרט הזה אשר מיחזר חומרים ישנים של רבו ומורו אריאל שרון. מגדלה הנואש לרצות את הפריץ הסכים לשכב על הגדר עבור בעל השררה דהיום אולמרט. הצהרת מגדלה מאפשרת לאולמרט לשחות בסחי ולהישאר יבש בעוד ראלב מושך אל עצמו את כל האש. אולמרט מפעיל את נוהל שכןעל כלל עם ישראל בעודו משתמש כמובן מאליו בבן המגזר הטבעי לכך. אולמרט פשוט משחק בנו לצרכיו האישיים, הכל כשר בהתנהלותו הנכלולית לשרידות אישית העוברת דרך מסירה סיטונית של נכסיה האסטרטגיים של ישראל.

עלינו לצאת בקול ברור וללא היסוס לאמור, באם סוריה חפצת שלום וחיים היא, ייכון בינינו שלום אך ורק באם תוותר על רמת הגולן אשר היא ישראלית ריבונית ולפי חוק ולא, תישא סוריה בתוצאות עיקשותה.

אכן זהו ההיפכא מיסתברא לדרישות סוריה כיום, אך מי קבע כי סוריה חופשית לאיים עלינו מעל כל גבעה רמה ותחת כל עץ תפוח רענן של רמת הגולן? על מנת לשרוד, עלינו לנקוט באסטרטגיית הכלב המשוגעהנובח בכמה קולות, זה עובד ובגדול. רק שאלו את ראש ממשלת צפון קוריאה בדבר חשבונות הבנק העמוסים לעייפה שלו מתרומת המערב עקב אסטרטגיה זו. רק שאלו את אחמדינגאד הצוחק כבר שנים כל הדרך אל התגרענותו. רק שאלו את נשיא סוריה המחוזר לעייפה עי מזרח ומערב כאחד. הכלבים המשוגעים בעולמנו זה נושמים אוויר פסגות, אלו הוותרנים והרופסים אין להם תקומה.

אנו חייבים רבות לארהב על עזרתה הנדיבה לנו מאידך, עלינו לדאוג ראש וראשית לעצם קיומנו ולאחר זאת לבחון השתלבותנו, לאור מחויבותנו לה, במערך האסטרטגי האמריקאי הגלובלי. מנהיגינו הופכים את היוצרות חזור והפוך בכך שמעמידים את האינטרסים האמריקאים לפני זכויות קיומנו ובחוסר אחריותם מסכנים בכך את עצם קיומנו.

גורלו של עם ישראל ניגזר עליו או להיות הדהימיהעולמי (בני החסות הגלותית) או לעמוד על רגליו בגאון אין אפשרות שלישית. עם ישראל מושך אליו א אנטישמית מקדמת דנא ביו אם רוצה הוא בכך ובין אם לאו. איננו יכולים להרשות לעצמנו את הלוקסוס של חיים שלווים ושקטים כשאר העמים, לא משום שאיננו רוצים בכך אלא משום שהאחרים לא יניחו לנו בכך. תולדות העם היהודי מוכיחות כי גם אם נתכווץ ונכופף ראשינו במאמצינו להפוך עצמנו לאלה שאינם נראים עדיין נראה בבירור לעיניים האנטישמיות אשר יעשו כל שביכולתם לחסל אותנו כמטרד מאוס ומשכך, מוטב לחיות עומדים על רגלינו בגאון מאשר מסיימים חיינו כעכברים בחוריהם.

במשחק הגלובלי יש מקום מכריע לתורת המשחקים ותוצאותיה. זהו הזמן כי לא רק נביא פרסי נובל עבורה אלא נאמצה הלכה ולמעשה. ללא ספק, במקרים רבים יותר ניתן לנצח במלחמה בלא לצאת כלל לקרב. כמובן, משחק זה מחייב תחכום רב הרחוק מהעומד בראשנו כרחוק המזרח מהמערב.

המחבר הינו יועץ ארגוני ודירקטור ניהול פרויקטים בכיר לחברות וארגונים בענף המחשבים

www.aaronroll.com

http://www.global-report.net/aroll/כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר