מדוע אסכים לתבוע את בריטני ספירס?

מדוע אסכים לתבוע את בריטני ספירס?

טל רבינוביץ’
טל רבינוביץ 09.10.2007 23:20
אופס...

אופס…


אין כמו צרות של עשירים כמנוף להקניית ערכים לדור הצעיר, כפי שעוד יובהר בהמשך, וכבר אציין כי אין זה מאמר העוסק בענייני חינוך. מעניין אחרון וחשוב זה פרשתי השנה לאחר 16 שנות הוראה, לימור לבנת אחת, יולי תמיר שתיים וחדרי-מורים – שלושה.לאחרונה פגשתי במקרה שתיים מתלמידותיי לשעבר, עלמות חן מתוקות ותמימות הנעדרות הבנה של ממש בכל הנוגע לדרכו המיוסרת של עולמנו. מפגש מקרי זה זימן לידיי עדכון מפורט במצבה המתדרדר של הזמרת בריטני ספירס.

מיותר לציין שהעניין הסב לי עונג רב.

אין כמו צרות של עשירים כמנוף להקניית ערכים לדור הצעיר, כפי שעוד יובהר בהמשך, וכבר אציין כי אין זה מאמר העוסק בענייני חינוך. מעניין אחרון וחשוב זה פרשתי השנה לאחר 16 שנות הוראה, לימור לבנת אחת, יולי תמיר שתיים וחדרי-מורים – שלושה.    

 

דאגתן של תלמידותיי לאופן בו מנהלת הזמרת את חייה האישיים והמקצועיים הייתה נוגעת ללב.

רחמיי נכמרו.

נדהמתי מעוצמת המעורבות הרגשית של השתיים במסכת חייה של כוכבת הפופ הדועכת אשר לא זו בלבד שהצליחה להוות עבורן מושא נערץ להזדהות, אלא אף הייתה [בעיקר בשל צרותיה האישיות] ציר תוכן משמעותי ומפתיע בעולמן הרוחני של צבריות מקומיות אלה. להזכיר, רק לפני כשנה בילו השתיים כמעט קיץ שלם במקלט מיוזע, כשאחיהן הגדולים לוחמים בלבנון…   

האמת לומר, גם אני מודאגת ממצבה של הזמרת שהרי כפי השגור בפי כול: אופס היא עשתה זאת שוב; שברה מחדש את ליבן של בנות הארץ המובטחת במסע הרס עצמי חסר מעצורים ואומללות שלא יודעת שובע. 

 

מה נסגר איתך בריטני ילדונת?  

*   *   *

 

“אם הוא ישלם לך 2 מיליון דולר, תסכימי לייצג את ה-אקס של בריטני במאבקו לקבל משמורת על שני ילדיהם?” שאלו אותי עלמות החן בהכירן את עיסוקיי החברתיים והספרותיים בענייני משפט, חברה ונשים.

המממ… שקלתי בזהירות את מילותיי.

ידעתי כי אם אהיה נאמנה לעצמי ואענה לשאלתן בחיוב, הדבר יגרום להן צער וזעזוע אשר יקשה עליי לרפא. עוד ידעתי, כי אין כמו פרובוקציות מרגיזות, גם אם מאכזבות, בכדי לעורר כמה תאים אפורים ורדומים במוח, לחיים, אולי אף לגרום לעשייה חיובית. מצד שני, הסתכנתי באובדן הפופולאריות שלי (אפרופו פופ…).

 

*  *  *

הן אכן לקחו את זה קשה.

“אבל… איך? איך את יכולה למכור כך את ערכייך, בשביל בצע כסף ופרסום?!” נפערו לעברי עיניים ופיות.

ובכן;

האם הן בשלות להתמודד עם התשובה?

האם אצליח לגרום להן לראות את הניצב מעבר לאינטרס האישי, המצומצם והנקמני, הרוצה בתבוסתו המיידית של אותו גבר נצלן, נואף, נהנתן, טרמפיסט, אופורטוניסט ופרזיט המואשם (בין היתר) במצבה הקשה של בריטני? 

 

האם הן תוכלנה להבין כי אין זה חיסולו הממוקד של האיש אשר ניצל את כיסה ואת רחמה של הטמבלית המוכשרת מקליפורניה העומד לדיון, אלא סוגיית “צדק” מסוג אחר? 

 

*   *   *

אז הסברתי להן:

ראשית לומר, הבחור אינו פושע והוא אף אינו מואשם בפשע! עם זאת, לו היה מואשם בפשע כגון אונס או רצח – הרי שגם אז, מבחינה אובייקטיבית – הוא היה זכאי לייצוג ולהגנה.

אמנם לא הייתי מסכימה לייצגו, כפי שלא הייתי מסכימה לייצג אדם המואשם ברצח – אלא אם הייתי משוכנעת, מעל לכל ספק, כי ידיו – נקיות.

בכל אופן, לא אלמן ישראל, ישנם עורכי דין רבים, אשר מסכימים לייצג נאשמים ברצח כדוגמת דמניוק [עו”ד יורם שפטל], או. ג’י סימפסון [עו”ד אלן דרשוויץ’], או נאשמים בעבירות מין בהן אנו משופעים לאחרונה…

הסברה היא, כי הם אף מצליחים לישון טוב בלילה.

לסיכום, מבחינה אובייקטיבית האיש זכאי לייצוג.

מבחינה סובייקטיבית יש להסביר מדוע אסכים אני לייצגו, ומהם התנאים לכך.

להבהיר, יהיו מניעיו של האיש אשר יהיו, ותהיינה יכולותיו אשר תהיינה, האמת לומר, האיש מנהל את חייו בדרך חכמה פי כמה מהדרך בה מנהלת בריטני המסכנה את חייה, וזאת למרות שכישרונה מאפיל על שלו בהרבה.

במילים אחרות, לא בטוח כי האיש הזה ראוי פחות ממנה לגדל את ילדיו, וזאת אני אומרת בדחילו ורחימו, כי באופן כללי אני בעד חזקת האישה לגדל את הגיל הרך, אך אני גם בדעה כי כל מקרה יש לבחון לגופו.

ונעבור לתנאיי לייצגו, אשר עליהם להתקיים במצטבר, דהיינו, כולם ובמלואם!

 

א.         האמת העובדתית – צריכה להיות ברורה וגלויה לשני הצדדים: הן ללקוח והן לעורך הדין. אם אחוש כי הלקוח מסתיר ממני, מרמה אותי, נותן לי רק מידע חלקי – לא אוכל לעבוד איתו!

ב.         הזדהות מוסרית: ללא הזדהות עם הלקוח ועם טענותיו – אין לי כל טעם לייצגו. ללא הזדהות (והיא אינה חייבת להיות חזקה במיוחד) – לא ייתכן ייצוג טוב, הולם וראוי.

ג.          כישורים ועניין: אם התיק יעניין אותי, אם יהיה לי בו אתגר, אם תהיה התאמה בין כישוריי, עמדותיי, תפישת עולמי והייצוג הנדרש – אקבל עליי את הייצוג בתיק.

ד.         שכר טרחה: לא אייצג את האיש בחינם וגם לא תמורת תשלום סמלי או תמורת הטבה אחרת כגון פרסום: ארצה את שכר הטרחה המגיע לי, המקובל, המצופה ובמקרה זה הוא יהיה גם – גבוה.

להבהיר חזור והבהר: אם אחד מתנאים אלה לא יתקיים – לא אקח על עצמי את הייצוג בתיק. רק בהתקיים כל התנאים – אסכים.

*   *   *

תלמידותיי התקשו להתרצות.

ייתכן שלקראת החורף אבחין בנבטי ההסכמה הראשונים, אולי יהיו אלה נבטי פיוס, שמא נבטי בגרות?

ייתכן שעוד קודם לכן.

אני, כתמיד, אופטימית.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר