משוגעים לדבר אחר

משוגעים לדבר אחר

חנה אייזנמן
23.06.2008 15:58
משוגעים לדבר אחר


עודף ההנצחה של רבין בא כהתרסה כלפי הציבור הנאמן לעם ולארץ. העובדה שהנבל נרצח אינה הופכת אותו לקדוש (זה שבמותו ציווה לנו את השלום).ב”ה
 
 
 
 
 
                                                                                ירושלים, כ”ה באלול, התשנ”ט
 
 
 
תגיד לי, אורי אורבך, אתה השתגעת? כיכר מלכי ישראל הוא “מקום ראוי להנציח את שמו של יצחק רבין”?
שמו של רבין לא צריך להיות מונצח בשום מקום. זה האיש שרצח יהודים כבר ב-1948, האיש נתן רובים לחבר המרצחים, בראשות ערפאת, המזכיר ללאה את יצחק. הוא חתם על הסכמים, המקדמים את תכנית השלבים הערבית לחיסול ישראל. הוא הודה כי כל הנרצחים, בעקבות ההסכמים הם – “קרבנות השלום” שלו. עודף ההנצחה של רבין בא כהתרסה כלפי הציבור הנאמן לעם ולארץ. העובדה שהנבל נרצח אינה הופכת אותו לקדוש (זה שבמותו ציווה לנו את השלום).
                                                                
רון חולדאי, הזכור לשמצה מאז שמתח הורי תלמידים, בצורה נבזית, האיש חסר המוסר הזה, חזר בשיחה אתכם, כשמונה פעמים, על – יצחק רבין, שנרצח על מדרגות בית העיריה, וצריך להנציח אותו, ב”אופן מינימאליסטי”, בסכום הפעוט של רבע מליון. גם לו הצלחנו לשכוח, שרבין חוסל בידי יהודים, ועוד לא ברור בידי מי, אולי בידי עושי דברו, רון חולדאי וכל המנציחים, למיניהם, יטרחו להזכיר לנו בסכומים מינימאליסטיים.
 
לי נראה, שאלה שאותם צריך להנציח, הם גבורי ישראל שנרצחו על ה”אלטלנה”. אומרים ש”הימין” אלים. זה משום ש”הימין” נמנע תמיד מלהנציח את אלימות השמאל. כש”הימין” אלים, זה משום שהוא נלחם על חיי העם הזה. השמאל אלים, כדי להנציח את שלטונו.
 
 
                                                                                                 חנה אייזנמןכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר