למה צימאון דם, למה?

למה צימאון דם, למה?


26.02.2008 01:24
למה צימאון דם, למה?


בתאונות נהרגים 60 בחודש, בשדרות 2 לשנה בקושי.

ליבי עם העיר הזאת, אך לא מגזימים? התקשורת עוסקת בהרחבה בכל פצוע שנישרט בכתף, מגדירה אותו כ”פצוע קשה”, (היום, ה-‏25 פברואר) בשביל אח”כ לספר שבניתוח ”ניצלה היד שלו מקטיעה”, בקיצור – יישראבלוף. למה? אולי להסיח את הדעת מכך שהערך הראלי של השקל ירד מ-‏10 שקל ל-‏7 שקל כוח קנייה בשנה וחצי האחרונה, בלי שניתנה תוספת יוקר.בתאונות נהרגים 60 בחודש, בשדרות 2 לשנה בקושי.

 

ליבי עם העיר הזאת, אך לא מגזימים? התקשורת עוסקת בהרחבה בכל פצוע שנישרט בכתף, מגדירה אותו כ”פצוע קשה”, (היום, ה-‏25 פברואר) בשביל אח”כ לספר שבניתוח ”ניצלה היד שלו מקטיעה”, בקיצור – יישראבלוף. למה? אולי להסיח את הדעת מכך שהערך הראלי של השקל ירד מ-‏10 שקל ל-‏7 שקל כוח קנייה בשנה וחצי האחרונה, בלי שניתנה תוספת יוקר.

 המזון ומוצרי בסיס הוא עיקר סל הצריכה של 80 אחוז מהאזרחים. כל בנקאי יספר לך על ”עיוות גדול בחישוב המדד”, ויוסיף, ”הכל פוליטיקה”.

בנקאי איתו דיברתי, אמר שגם להערכתו, כמו הערכתי, סל המוצרים הבסיסיים התייקר בכ-35% . עליית המדד המדווחת רשמית על ידי השילטונות היא 3.2 אחוז לשנת 2007 והצפי ל-2008 הוא 2.5%  אך לדבריו, “חישוב המדד הזה מעוות, זה עניין של פוליטיקה”.

 

לדוגמא ק”ג שניצל הודו קפוא שעלה 17 ש”ח קילו, עולה כיום בסופרמרקט 35 ש”ח – עלייה של 100 אחוז. מוצרים אחרים, סוכר, לחם, נייר טואלט, חומרי ניקוי, הכל התייקר בכ-60% בערך – נייר טואלט למשל עולה כ-44 שקל במקום 27 שקל אז. מוצרים מחו”ל מאידך, כגון מזון חתולים או תוכנות, כמעט לא התייקרו. נדל”ן לא התייקר. מאידך קיימת התייקרות בשורה נירחבת של מוצרים ושרותים.

 

 

צ’מע, לי לא ימכרו שדרות ושוב שדרות, בלי סוף, בתקשורת, לפי תדרוך מלמעלה, של עורכי התוכניות שנותנים להם אתנן של 50 60 אלף שקל בחודש. ולפני יומיים הם הירביצו לפי תכתיב מלמעלה כתבה על משפחה עם 4 ילדים, שתי מכוניות ועוזרת שחיים ברווחה מ-‏11 אלף… זה שלא רוצים לשלם תוספת יוקר ועוד אמיתית אמרנו?

 

דיבורים כמו חול ואין מה לאכול.

 

ישראבלוף. והימין משחק על זה, תופס טרמפ, מבין טוב מאד שהעני מסתמם באופיום של מוות לערבים ולשמאלנים, לזיין את עזה, ושוכח מהלחם, יאללה ביתר יאללה.

 http://www.hagada.org.il/hagada/html/modules.php?name=News&file=article&thold=-1&mode=nested&order=0&sid=5912#53160

2008 / 02 / 25

שם המגיב/ה:   רמי

איך אפשר, באמצעות מדד שקרי, לרמות עם שלם שנים שלמות, כאשר לעיתונאי המשק, אפילו עודד שחר שתפוקת המילים של לדקה יותר גדולה מזו של מיכאל, כדוגמא, לשעה, אין על כך ולו חצי מילה? זה לא רק אי התשלום של תוספת יוקר, אלא עצם ההתייקרות הדרמטית של המחיה, שאצל משפחות קשות יום משמעה הוזלת החיים. עם גולם, קום התנערה!

 

 

2008 / 02 / 26

שם המגיב/ה:    למיכאל

זה יותר מפחד שמישהו ייהרג! בוא אני אסביר לך על כמה מהנזקים שנגרמים בעקבות הקאסמים לעיר ולתושביה :

ילדים ואזרחים בכללי לא ישנים בלילות . ילדים שאת כל הילדות שלהם (7 שנים כבר) מעבירים בפחד מקאסמים . אנשים עוזבים את העיר . אנשים מפחדים לצאת מהבית (למרות שבדרך כלל גם הבית לא מוגן) , התושבים מרגישים שכל צעד שלהם זה רולטה והם מהמרים על הסיכוי להפגע ולהפצע מקאסם בכל צעד שלהם . אנשים מרגישים שלא עושים כלום , אנשים שאין להם מבקרים בחנויות (וכל עסק אחר) , תלמידים שלא יכולים להתרכז בשיעורים בגרויות ובמבחנים בכללי . אנשים שכבר לא יכולים יותר עם האזעקה , אנשים נואשים , העיר נואשת . נזק לבתים , לרכבים , לבתי עסק . ועוד ועוד דברים שאנחנו לוקחים כמובן מאליו – אבל בעיר הזאת זה פשוט לא ככה .

אין כאן השוואה לתאונות דרכים – רוב התאונות נרגמות ביגלל רשלנות של הנהגים , רוב התאונות יכולות להמנע על ידי חגורת בטיחות . תאונות הן בכללי משהוטבעי” לצערנו בכל הנושא של נהיגה .

קאסמים זה מעשה מכוון , המטרה שלהם זה לפגוע – לגרום הרס , פחד , פצועים ואפילו מתים , כמה שיותר מזה יותר טוב . זה משהו שמבוצע על ידי פושעים וצריך לעצור . זו לא אמורה להיות שגרת חיים – ומצדי שיודיעו על כל קאסם וקאסם שנופל . צריך להבין שזה לא משהו שצריך להיות כבר “מובן מאליווחובה לעצור את זה .

אני אישית לא נגד הממשלה בעניין הזה ואני מבין שהם באמת עושים הכל . אבל חבל רק שאנשים “מסויימים” לא שמעו על המשפט “עניי עירך קודמיםויוצאים במאות להפגנות נגד ה”מצור” וזורקים סיסמאות חסרות ערך כמו “צריך להידבר עם החאמס” . “למה צמאון דם” זה מה שאני רוצה לשאול את הפלסטינים דווקא .

 

2008 / 02 / 27

שם המגיב/ה:   מיכאל שרון לפונה: סיבת הקסאמים והקירבון – ואני מאד מתפלא עליך

 

הרי כל כך ברור שקשה לחיות כך, ולכן אני כל כך מתפלא עליך, שהרי אתה עושה הכל לעוור את עצמך ולא להפנות קובלנותיך לגורם האחראי לסיבלך..

הרי החמאס היציע הפסקת אש לפני חודש וחצי והממשלה לא קיבלה זאת בתרצנות המשונה, שגם אינה במקומה, ולקוחה מתחום ההסכמים המדיניים בחסות בינ”ל עם אש”ף ש”זה רק הודנה, ולא שלום ל-50 אלף שנה”. ואז היתה פשיטה גדולה של צה”ל לרצועה. בסוף 2005   הושגה הפסקת אש עם החמאס בתווך ראש המודיעין המצרי, והיו 0 קסאמים. ואז בא ביקור אולמרט בארה”ב, החל הטבח חסר הסיבה באזרחים וסיכולים ממוקדים ללא סיבה כלשהי, במאי 2006 שהרי החמאס לא ירו כלל

1) ממשלתך ומערכת הביטחון הם הפורעים בתושבי עזה, ומזמינים קסאמים עליך, אולי מתוך הנחה שאתכם אפשר לדפוק

2) ואלי מויאל אינו בדיוק מה שנקרא “אחד מהבילתי משוחדים”, יקנו את שתיקתו בעבור שלמונים והבטחות לקידום פוליטי במישור הלאומי.

3) מערכת הביטחון מעוניינת בקיום המתיחות ברצועה, הרי הדבר הוא חלק מהצידוק לתקציב ענק

4) וחשוב להבין, המתנחלים ותומכיהם מעוניינים שדעת הקהל בארץ ובעולם תוסח כלפי הרצועה, דבר שישכיח את נושא פינוי ההתנחלויות.

5) וכפי שהראיתי עוד, גם במישור כלכלת העושק מעוניינים בהסחת דעת כזאת.

ואתם הסובלים, כל זה על גבכם, אתם הקורבנות, את אלי מויאל כבר קנו, במקום לרגום את ביתו באבנים ולזעוק כלפיו שילחץ להפסקת הפריעה של צה”ל בעזה, אתה מלין על אלה שפותחים את עיניך.

אומרים שבשעת סכנה ומצוקה מתחדדים החושים והשכל, ואילו אתה נוהג כאילו עיניך טחו. רגע, אתה בכלל משדרות?

____________________ 

מיכאל שרון, יוני 2006: איך מערכת הביטחון מזמנת  את הקסאמים על ראש תושבי שדרות. ועליית המדרגה בטבח היזום של אזרחים בעזה.

 http://www.michael-sharon.com/gaza1.htm

http://www.michael-sharon.com/gaza2.htm

עליית מדרגה בטבח שחלה לאחר ביקור אולמרט בארה”ב בעקבות עלייתו לשילטון

http://www.global-report.net/a.php?c=msharon&a=128&rc=msharon

ברק מרקיד את החמאס (לירות קסאמים וגראדים) כמו שהודי מרקיד נחש. פרופ’ זאב צחור, מנהל מכללת ספיר בנגב: אם אין “סיכול ממוקד” בבוקר – אין ירי טילים אחה”צ. אמרתי לאלוף פיקוד דרום, בחייך, אל תתנו סיכולים השבוע – יהיה אצלנו סימפוזיון ורוצים כמה ימים חופש מקסאמים.

http://www.hagada.org.il/hagada/html/modules.php?name=News&file=article&sid=5924

_____________________

2008 / 02 / 27

שם המגיב/ה: לנין

תאור מאלף של האידיאולוגיה הציונית ואיך היא רואה את הסביבה
קישור

 

2008 / 02 / 27

שם המגיב/ה:  ללנין

עופר בינשטוק הוא לא “האידיאולוגיה הציונית”. זה בערך כמו שאומר שאנדרופוב הוא “האידיאולוגיה המארקסיסטית“.

 

2008 / 02 / 27

שם המגיב/ה: מיכאל: יום הדין לטובת ישראל. כתב את זה גורם ביטחוני?

 

החומר הזה מבליט את נושא העוצמה הגרעינית הישראלית כנשק יום הדין לעולם כולו, בהנחת התרחיש הגרוע ביותר – שהאנטישמיות חובקת עולם. אופקיו – השואה.

הקריאה כאן, עלי להודות, משכרת, נוסחת תחושת עוצמה. לפתע היבנתי כיצד המונים מדוכאים, יכולים לשכוח מכל דבר, כאשר מעוררים בהם דחף קמאי של עוצמה אולטימטיבית. זו לוגיקה אסכטולוגית – כאילו מתאריך מסויים ואילך, לא נדע עוד סבל, הכל יהיה טהור ונקי. ניצחון אישי אולטימטיבי שלי ושלך ושל כולם באומה. זה השיכרון שבעוצמת הכוח הפיזי.

שוב אנו חוזרים לדילמה העתיקה: ישוע או בראבאס. גאולה באמצעות הכוח הפיזי, או גאולה באמצעות מזעור השטניות הכוללת הקרבת קורבנות, אדם את רעהו בתוך אותה חברה עצמה.

קראו זאת קישור ותבינו שגם תאולוגיה, בסוגיות קצה הנוגעות לגבולות הניסיון האנושי, עשוייה להיות רלוונטית.

כשאני קורא קטע זה, מצטייר לי די בברור, שעניין ואנונו, התרחש לפחות בידיעה מלאה ותוך הכוונה דקה של המוסד.

ההרתעה האולטימטיבית זה שם המשחק כאן. אך הכשלים ברורים – יצירת אילוצים מלאכותיים. למה, רק 6 פצצות אטום, ולא עשרות פצצות מימן וניטרון המוטלות על ישראל? הרי המימן קיים מאז 1951 דומני, 57 שנה, ופותח בטכנולוגיה מיושנת ביותר, והאטום קיים מזה 64 שנה. לדעתי אין זו בעייה כיום להצטייד בנשק מימני ואטומי, ולו רק משום שמדינות בחבר העמים ימכרו זאת עבור מטבע קשה, אלא שקיים מעין הסכם מובלע, או סוג של מאזן אימים תוך איום על חיי מנהיגים, לטובת תחושת היציבות שבכלכלה הגלובאלית לא לפרסם זאת.

מ.שכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר