אהוד ברק בורח שוב

אהוד ברק בורח שוב

אביתר בן-צדף
האתר של אביתר 06.01.2008 02:10
מנהיג דגול ואמין שגדולתו נמוכה מקומתו

מנהיג דגול ואמין שגדולתו נמוכה מקומתו


עוד כמה טיפות של ארס ממקלדתי * והפעם – לרגל בריחתו המתוכננת של אהוד ברק ממחויבותו לעזוב את ממשלת אולמרט עם פרסום דו”ח וינוגרד * מי שמכיר את ברק, יודע שהוא מנהיג דגול וברחן סדרתי, שמִלה שלו אינה מלה * חכו רק רגע לתחילת ההצגה האמיתית *רוע לבי והארס הנוטף ממקלדתי ידועים לכל. לכן, אומר כבר בהתחלה את מה שרציתי לומר בסיום: הוא לא יוכל להפתיעני!

אהוד ברק הוא מנהיג דגול, שגדולתו נמוכה בהרבה מקומתו, וברחן סדרתי, שמִלה שלו אינה מלה. נקודה.

חכו רק רגע – עד שיתחיל בהצגה האמיתית.

ובמה הדברים אמורים?

כמובן, בהצהרת אהוד ברק בוועידת צעיריהעבודה”, כי מפלגת העבודה (כלומר, הוא עצמו) תישאר בממשלת אולמרט גם לאחר פרסום דו”ח ועדת וינוגרד. כיוון שידוע, כי המנהיג הדגול של מפלגת “העבודה” (שכמה מידידיי הטובים מכנים אותו, “נפוליאון” – למרות טענותיי, שהצמדת השם הזה לברק מביישת מאוד את הקורסיקאי) הוא איש כבוד, הבה נקרא יחד מדוע צריכה, לדעת ברק, להישאר בממשלה.

איציק וולף כתב באתר “חדשות מחלקה ראשונה”, כי ברק אמר לצעירי מפלגתו, ש”פועלה של המפלגה [“עבודה”] בממשלה מצדיק את המשך הישארותה בקואליציה”.

כיוון שהייתי כמה ימים בחו”ל, שאלתי את מכריי, את שכניי ואת קרוביי למה התכוון המנהיג שפל-הקומה. הם משכו בכתפיהם, והאשימו את יציאתם לחו”ל לעשר דקות באי-עדכונם.

 

בהמשך דיווחו מוועידת צעירי “העבודה”, סיפר איציק וולף, כי ברק הוסיף בנאומו, ש”אם ‘העבודה’ תצא מן הממשלה, היא תסייע בכך ליו”ר הליכוד בנימין נתניהו לשוב אל השלטון”.

לא הועמד בדיל בגלל השתיקה

הרחבה והבהרה מוסיפה מיה בנגל באתר nrg. לדבריה, אמר ברק לצעירי מפלגתו, “אם ענני החשדות היו מרחפים מעל ראשם של מנהיגי מפלגת העבודה, כמו שהם מרחפים מעל ראשם של מנהיגים במקומות אחרים, חברי העבודה היו פולטים אותם החוצה מהמפלגה”.

צריך לקרוא את דברי ההבל והריק של מי שהבטיח לנו לא פעם הרים וגבעות, כדי להיזכר, כי המדובר במי שלא הועמד לדין בגין פעילות בלתי חוקית של עמותות, שהפעיל במערכת הבחירות 1999 – רק משום שרבים מהמעורבים בפרשה (ובכללם יצחק הרצוג) שמרו בקפדנות על זכות השתיקה.

אטילה שומפלבי דיווח באתר Ynet, כי לצעירי “העבודה” הסביר ברק לנוכחים על ייחודה של מפלגתם: “כשמסתכלים על המפה הפוליטית בישראל ועל שלוש המפלגות הגדולות, בכל הקשור לתחום המדיני-ביטחוני, אנחנו היחידים עם רקורד של עשרות שנים אחורה”.

כלומר, המפלגה של ברק היא מפלגה עם עבר גדול לפניה. ברק ממשיך במסורת המפוארת של מפלגתו – “מפלגת הפחד והרמייה”, כפי שקרא לה משה שרת בהופעתו האחרונה במרכז מפא”י, לפני כארבעים ושלוש שנה – וברק אף תרם למסורת זו כמה נתחים משלו.

בקיצור, המנהיג המבריק אינו מנפק, כהרגלו, שום דבר רציני, ואין חדש תחת השמש – פרט למה שנשאלתי לא מזמן:

       מה קורה, כשאהוד ברק לוקח ויאגרה?

       הוא נעשה גבוה יותר.


לכתבה המלאה במקורכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר