מינוי תא”ל אייל אייזנברג: עוד יריקה לפרצופם של ההורים השכולים

מינוי תא”ל אייל אייזנברג: עוד יריקה לפרצופם של ההורים השכולים

אביתר בן-צדף
האתר של אביתר 29.08.2007 09:25
מינוי תא"ל אייל אייזנברג: עוד יריקה לפרצופם של ההורים השכולים


רא”ל אשכנזי עוסק בטיהור הכישלונרים במלחמה, תוך זלזול מחפיר בהורים השכולים ובציבור * כשרמטכ”ל טועה, מתמלאים בתי-הקברות הצבאיים והאזרחיים בשורות נוספות של קברי חיילים ואזרחים, שהולכו שולל, והובלו כצאן לטבח בידי מפקדים לא-ראויים * 

כשמינו את גבי אשכנזי לרמטכ”ל, שיערתי, שהוא אינו מתכוון לעסוק בעיקר – כלומר, ברפורמה בצבאנו הכושל – אלא בספינים תקשורתיים, שנועדו לעוור את העם, שהצבא האומלל הזה מסכן את עצם קיומו. עיינו בערך המלחמה בקיץ האחרון (ועוד כמה בארבעים השנה האחרונות).

 

כנראה, טעיתי.

 

טעות של פרשן אינה חמורה. היא מזיקה רק לעיני קוראיו ולמוניטין העלוב שלו. לעומת זאת, כשרמטכ”ל טועה, מתמלאים בתי-הקברות הצבאיים והאזרחיים בשורות נוספות של קברי חיילים ואזרחים, שהולכו שולל, והובלו כצאן לטבח בידי מפקדים לא-ראויים.

 

גבי אשכנזי מינה השבוע את תא”ל אייל אייזנברג – שנודע בפיקודו הכושל על האוגדה המובחרת “עוצבת האש” במלחמה האחרונה – למפקד אוגדת עזה. כלומר, במקום להעיף את אייזנברג מהצבא, הוא העניק לו פרס – מינוי – שיפתח את הדרך לקידומו. לפי “הארץ”, מקורות צבאיים אמרו, כי הרמטכ”ל ראה באייזנברג האיש המתאים לתפקיד, בין השאר בשל ניסיונו העשיר בלחימה ברצועת עזה.

 

לפני כן גאל הרמטכ”ל אשכנזי עוד כישלונר בכיר – תא”ל גיא צור, שפיקד רע מאוד על אוגדת הפלדה במלחמה האחרונה. הוא מינה את הכישלונר הזה – גיבור פשע המלחמה בגוש קטיף, שידע להצטלם היטב על כל גבעה רמה במלחמה האחרונה, אך לא ידע לפקד על אוגדתו בקרב – דווקא למפקד מפקד המרכז לאימוני יבשה (מל“י), הוא מתקן האימונים בצאלים.

 

קו ישר מחבר את שני המינויים הללו (וכנראה, עוד מינויים של אשכנזי): הרמטכ”ל מנסה לעמעם את ערך כישלון מפקדיו הבכירים בקרב, ומטהר אותם זה אחר זה. רא”ל אשכנזי אינו מתחשב בהורים השכולים ולא בדעת הקהל במרוצתו קדימה להוכיח שוב, כי בן-גוריון צדק באומרו, תדע כל אם עברייה, כי חיילי בניה הופקרו בידי מפקדים לא ראויים.

 

לכתבה המקורית המלאהכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר