פורים שמח

פורים שמח

רות ירדני כץ
10.03.2009 10:15
מבקש תמיכה, עזרה, והבנה למצבי העגום

מבקש תמיכה, עזרה, והבנה למצבי העגום


אורחיי באו בזמן וכשראיתי למה כל אחד התחפש פרצתי בצחוק גדול.למסיבת פורים הזמנתי את חבריי וביקשתי מהם להתחפש. על שולחן הנחתי סוגים שונים של בורקסים, פשטידות, זיתים ירוקים ושחורים, מלפפונים כבושים במלח ובחומץ, אזני המן והרבה יין שישמח את לבב כולם. אורחיי באו בזמן וכשראיתי למה כל אחד התחפש  פרצתי בצחוק גדול.

אכלנו ושתינו יין, ומצב הרוח היה מרומם. צביקה שהתחפש לראש הממשלה המיועד, נתניהו,  ספונטנית נעמד במרכז החדר וכך פתח: 

“אורחים נכבדים, אינני יכול להתאפק. אני רואה שהתברכנו הערב בכמה אורחים רמי מעלה. אני שהולך להיות ראש-ממשלה בקרוב מאוד, מבקש מכם תמיכה, עזרה, והבנה למצבי העגום. כפי שאתם יודעים אני הולך לאכול חרא… מבית ומהעולם. הממשלה שאני הולך להקים אפילו בחלומותי הגרועים לא ציפיתי לסיוט כזה. 

על כן אני מבקש שתעזרו לי, שתתרמו לי וביום שאציג את ממשלתי יהיה לי גם מסר לעם. אספר שנפגשתי עם המובילים של המדינה, ושאתם יחד איתי אושש את הכלכלה, החברה, ונבריא את המשק. אנו נמצאים במשבר כלכלי חמור, וחייבים להעלות את מוראל העם ואת המוראל שלי. אני רואה את יו”ר ההסתדרות איתנו. אפשר לקבל את עזרתך ותמיכתך?”

עמרי שהתחפש ליו”ר ההסתדרות ניגש למרכז החדר, חשב וחשב ואמר:

“חברים יקרים, ראש הממשלה המיועד צודק. צריך לעזור לו. הרבה זמן הוא לא יחזיק מעמד, ואני מבין לליבו. מר נתניהו, תרומתי תהייה בכך שאפנה אישית לכל ועדי העובדים  ואבקש מהם לתת יד להתייעלות ולצמצום הבזבוזים, כמו מתנות חינם וכיבודים. אמנע שביתות במשק. אפנה למובטלים בכל אמצעים העומדים לרשותי ואבקש אותם לחזור למעגל העבודה בתנאים הולמים, ואולי כך נצמצם את מספר העובדים הזרים.  את יודע כמה מילארדים נחסוך? הרבה! בכסף זה נשפר את מצבם של האוכלוסיות החלשות. קשישים, נכים, חד-הוריות, ילדים במצוקה ולעולים”.

קריאות הידד פרצו מכל עבר. 

 

ראש הממשלה המיועד חייך חיוך מאוזן לאוזן ואמר: “כל הכבוד, ממש כל הכבוד!”  ואז הוא פנה לאילן שהתחפש לראש התעשיינים בארץ שהיה לבוש בהידור רב, אפילו מטפחת משי נצנצה מכיס מקטרונו.

“איך אתה יכול לעזור לי?” אילן שילב ידיים, העביר מבט בין כל המחופשים ואמר:

 “אם אתה מבקש, נתרום את חלקנו, אני לא יכול לסרב. אנו התעשיינים נתרום 20 אחוזים נטו מהרווחים שלנו. נקים קרן שתזרים את הכסף לשיקום מערכת הבריאות. כח האדם יוגדל, ייבנו אגפים חדשים, נוסיף מיטות, ציוד חיוני וחדשני, ונגדיל את סל התרופות”.

ראש הממשלה המיועד חיבק אותו ואמר: “אני ממש נרגש, אין לי מילים”.

 

יצחק התחפש לחרדי, מצב רוחו היה מצויין, וביוזמתו ביקש לתרום את תרומת קהילתו. בקול בוטח אמר: 

“אני שמח שהוזמנתי למסיבה. האווירה נעימה, האוכל מצויין והיין משובח. אדוני ראש הממשלה, אני יודע כמה הקהילה החרדית איננה אהודה מפני שלנו יש רק זכויות. מהיום נתקן את המצב. נצא לעבודה ביום, ונלמד תורה בערב. נשלח את בנינו לצבא, ואת בנותינו לשנת שרות לאומי. נעשה מאמץ  להשתלב בחברה ויחד עם זאת לשמור על היחודיות שלנו. קופת המדינה תתמלא מכך שנצא לעבודה ונשלם מיסים. באמת הגיע הזמן…”.

חבריי יצאו במחול מרוב התלהבות, ויצחק מילא כוס ביין, הרימה כלפי מעלה ובירך: “שהכל נהיה כדברו”. 

מי שהשתיקה את כולם היתה דולי שהתחפשה ליו”ר הנהלת בנק לאומי.

“רגע חברים, הגיע תורי ואני מייצגת את כל מנהלי הבנקים. הקשיבו, אני יודעת שכולם מקנאים במשכורות האסטרונומיות שאנו מקבלים ואני מודה שהן מוגזמות. על כן אני מבטיחה שנוותר על שני שלישים ממשכורתינו…”.

מחיאות כפיים סוערות נשמעו בכל הבית.

“רגע, עוד לא סיימתי. בנוסף, נעביר לקופת המדינה טיפה יותר מהתעשיינים 30 אחוזים נטו מהרווחים העצומים של הבנקים שבאים מעמלות של האזרחים הפשוטים שבקושי גומרים את החודש. המילארדים שיתפנו נייעד לשיפור מערכת החינוך. נעלה את משכורתם של המורים, נצייד את בתי הספר בכל מה שנדרש, נקדם מצויינים ונשקיע בחלשים”.

יו”ר ההסתדרות לא התאפק ושאג:

“בראבו, בראבו!”

 

למסיבת פורים שלי הגיע דניאל שהתחפש לח”כ ערבי ידוע. כשראה ושמע מה תרמו האחרים, החליט לתרום את תרומת המגזר הערבי בשפתו. הנה התרגום:

“שלום וברכה ידידי, אדוני ראש הממשלה המיועד, הגיעה השעה שגם אנו נושיט יד ונתרום את חלקנו למדינה שבה אנו חיים. נתחיל מזה שנחנך את ילדינו לאהבה ושלום, לחיים משותפים ועזרה הדדית. נשלח את בנינו ובנותינו במקום לצבא לשתי שנות שירות לאומי. אבל גם אתה צריך לעשות משהו. בתמורה, תפתח את התשתיות בערים ובכפרים, תשפר את מערכת החינוך והגנים והחשוב מכל, תן לנו הרגשה שאנו חלק מהמדינה.” צביקה שמילא את תפקיד ראש הממשלה נתניהו, שפשף את עיניו, ניגש אליו לחץ את ידו בחמימות רבה ואמר: “מהפה שלך למי שצריך לשמוע. אני מבטיח לך למלא את חלקי בהסכם”.

ח”כ הערבי לא שותה יין, אבל התנפל על הזיתים, המלפפונים והבורקסים.

 

אחרון המחופשים הפתיע. אורן התחפש לנשיא המדינה לשעבר, מר משה קצב, הוא היה נרגש מאוד.

“גבירותי ורבותי, אני חוזר ואומר: התקשורת, המשטרה והפרקליטות קשרו קשר נגדי. אני מכריז פעם נוספת: לא היה ולא נברא! אני לא אנסתי, נאנסתי!  בכלל אין לי בולבול, אז איך אני יכול לאנוס? תרומתי אדוני ראש הממשלה היא, אם אצא זכאי, לבטל את לשכתי, להחזיר את המכונית והנהג ובמיליון וחצי שקלים שאני מקבל כל שנה בשביל לא לעשות כלום, נעביר לחולים שזקוקים להשתלות”.

דולי שהתחפשה ליו”ר בנק לאומי התחילה את השיר “לו יהי” וכולנו הצטרפנו לתפילתה.

 


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר