גם בנימין נתניהו לא ינהל מו”מ עם טרוריסטים …

גם בנימין נתניהו לא ינהל מו”מ עם טרוריסטים …

שמחה ניר, עו”ד
05.05.2011 23:01
גם בנימין נתניהו לא ינהל מו"מ עם טרוריסטים ... - יובל דיסקין - דייויד קמרון - אל קאעידה - חמאס - פת"ח - טרור - גלעד שליט - אהוד אולמרט - אש"ף - יצחק רבין - בנימין נתניהו


כך גם הוא מבטיח, כקודמיו, אבל הוא ינהל גם ינהל מו”מ עם מי שהוא מכנה – אולי אפילו בצדק – כ”גירסה פלשתינית של אל-קאעידה” *** גזור ושמור, ביבי, וכאשר זה יגיע, תזכור שאמרתי לך!לדף הפייסבוק של האתר

היכנסו והצביעו “לייק” (“אהבתי”)

ותקבלו עדכון שוטף, אוטומטית, עם כל מאמר חדש

ראש הממשלה יצחק רבין הכריז שהוא “לא ינהל מו”מ עם אש”ף”, והוא ניהל גם ניהל.

כאשר נשבה החייל גלעד שליט, בחודש יולי 2006, אמר ראש הממשלה דאז, אהוד אולמרט, לגבי שחרורו של גלעד, כי אנחנו “לא ננהל מו”מ עם טרוריסטים”. הדבר היה כאשר אפשר היה לפדות את השבוי במחיר של כמה עשרות נשים וקטינים, ואילו ביולי 2008, בשלהי כהונתו, הוא אמר: “לא אירתע מהמחירים הכואבים בעיסקה המתגבשת לשחרור גלעד שליט”.

התוצאה: אותם הנשים והנערים, ככל הנראה, שוחררו מזמן, בתום ריצוי מאסרם, ואילו גלעד עדיין נמק בשביו – והכל בגלל היהירות של ראש ממשלתנו.

הפת”ח והחמאס הגיעו לאיזה “הסכם פיוס”, וראש ממשלתנו הנוכחי, בנימין נתניהו, אץ-רץ לומר לראש ממשלת בריטניה, דייויד קמרון, כי אנחנו לא ננהל מו”מ עם גירסה פלשתינית של אל-קאעידה“…

אני לא ממש יודע מה בדיוק ההסכם הזה אומר, ואני גם לא יודע אם הוא טוב ליהודים או רע ליהודים, ובכלל אני נוטה לקבל את דבריו של ראש השב”כ היוצא, יובל דיסקין, אשר אמר כי “הסיכוי שבשנים הקרובות יהיה פיוס אמיתי בין הפת”ח לחמאס הוא נמוך מאוד”, כי התגובות להסכם “יצאו מפרופורציה” וכי הסיכוי שההסכם יתממש הוא “אפסי”.

העובדה ש”בכיר בלשכת ראש הממשלה תקף את דיסקין באמרו כי “ראש השב”כ היוצא כבר לא נושא באחריות” רק מעידה, בעיני, כי נתניהו ואנשיו לא חוששים מההסכם עצמו, אלא מאבדן ההזדמנות להסתובב בעולם ולקשקש מול כל מיקרופון פתוח.

אבל נניח שדיסקין טועה, ונתניהו צודק. נניח שהפת”ח והחמאס נכנסו לנישואין קתוליים.

בוודאי שההתקרבות הזאת בין שני הפלגים הפלשתיניים מחייבת את ישראל לתת את הדעת על המצב החדש הזה, אבל לצאת גם מתוך הנחה שההסכם הזה יחזיק מים, וגם מתוך הנחה שאנחנו לא נדבר עם האיחוד הפלשתיני, פירוש הדבר הוא הפסקת כל הידברות בין ישראל לפלשתינים – מעתה ועד עולם.

לא, ביבי, זה לא יעבוד. אתה ניהלת – ומנהל – מו”מ עם הפת”ח, עם עליות ומורדות, ואתה מנהל מו”מ – כושל, איך לומר – גם עם החמאס, על שחרורו של גלעד שליט.

ואתה תנהל גם תנהל מו”מ עם מי שאתה מכנה – אולי אפילו בצדק – כ“גירסה פלשתינית של אל-קאעידה“.

גזור ושמור, ביבי, וכאשר זה יגיע, תזכור שאמרתי לך.

______________

לדף הפייסבוק של האתר

היכנסו והצביעו “לייק” (“אהבתי”)

ותקבלו עדכון שוטף, אוטומטית, עם כל מאמר חדשכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר