*** דונאלד טראמפ למתחילים – סדרה מיוחדת לציבור בישראל ***

אהרן ברק נרצח פעם שלישית – הרוצחת הפעם: מרים נאור (מחזה דוקודרמה)

*** בנימין עבאס, מחמוד טראמפ ודונלד נתניהו עושים שלום ***

Benjamin Abbas, Mahmoud Trump and Donald J. Netanyahu Make Peace in the Middle East

עו"ד שמחה ניר, שר המשפטים וזכויות  האזרח הבא – מצע מעודכן, אפריל 2017!

*** המאמר ה-4500: למרים נאור, על אמון הציבור בשופטיו ***  איילת שקד – כשלון ושחיתות *רובינשטיין אליקים הנבל – עכשיו תורך! * מישאל חשין – קווים לדמותו *** עמיעד רט, שופט: גנב! גנב! גנב!!! מדוע אתה לא תובע אותי?! *** אתר "משוב העם" לזכרו של אשר יגורתי גרוניס, טרוריסט פסיקת ה"הוצאות" *** בית המשפט העליון מחפה על מושחתי ההוצל"פ


נתפסו בכלכלתם

הרקולס וההידרה

בנק ישראל, בהנהגתה של הנגידה החדשה, בודק את טיפול עוה"ד החיצוניים בחובות של לקוחות הבנקים *** האם היא תבדוק את חלקם של הבנקאים בשחיתות ה"סולמית"? *** ברכת-הדרך, עם אתגר

שר הביטחון בדימוס, עמיר פרץ הדברן הבלתי נלאה, השתתק לפתע

מתהדר באבהותו על כיפת הברזל, אבל לא משיב על שאלות המטילות ספק בכשרות השיקולים שלו


החגיגה של הזוג נתניהו

רות ירדני כץ 26.03.2012
מה הוא עושה ב-2000 ש"ח ליום? מתעתע

הכעס של הציבור על יוקר המחייה בארץ הוא גדול מאוד. כל דבר עולה בהשוואה למדינות אחרות כמעט כפול או יותר. מחיר הדלק הוא שערורייתי וראש הממשלה ומשפחתו שנהנים מכל מנעמי החיים על חשבוננו

מי יבנה, יבנה בית - ולמי?

בתוכנית שהוצגה על ידי שר השיכון יש, לדבריו, יתרון ברור בשיטת הניקוד ליוצאי צה"ל, כי הוא ידע שאחרת זה לא יעבור, אך הוא עשה הבה ונתחכמה לה, והעמקה בקריטריונים מצביעה על מגמה הפוכה, שוב יתרון למגזר החרדי. נביא שתי דוגמאות וגם הצעה לשנות את שיטת הניקוד.


נטולת כל תחושה של סולידריות

מדינת ישראל יכולה להיות גן עדן קטן – מדינה דמוקרטית, קפיטליסטית ומאוד חברתית – בו-זמנית. גם אימפריה כלכלית וגם מדינה שבראש מעייניה רווחת אזרחיה, ובאמת "אור לגויים"

לא מביא סנדוויצ'ים מהבית

אכן, המסעדות מלאות, אבל מהי המסקנה מכך על המצב הכלכלי?


black is beautiful

עצמתי עיניים, הנחתי את רגליי על השולחן, את ידיי סביב ראשי והתחלתי לפנטז. נניח שאני משתכרת בסכום אסטרונומי של 38 מיליון שקלים לשנה. מה אני עושה?

מס-הכנסה ואני

רות ירדני כץ 01.04.2011
סם רזחה

ביקשתי החזר-מס על כך שראש הממשלה ויתר על המיטה הזוגית במטוס לברלין ולפראג *** הפקיד אמר בסדר, אבל ...


לא שמעו על קריצות?

זה ששופטי הבג"ץ – ולא רק הם – מכופפים ידיים לעותרים, תובעים, מערערים ונאשמים אנחנו כבר יודעים, מזמן, אבל עכשיו הם כבר מכופפים את ידיהם לומר שהם נהנים מזה שבית המשפט אונס אותם *** אשר גרוניס, סלים ג'ובראן וניל הנדל מכים שנית

בג"ץ איתן ששינסקי – העתירה

אלינור דולב, עו"ד, רונאל פישר, עו"ד 20.12.2010
באמצע חודש ספטמבר

תיק בג"ץ אשר עו"ד ידובר בו רבות, ואנחנו יורים את יריית הפתיחה


חוק להגבלת המשכורות בחברות ציבוריות

חיים יואבי-רבינוביץ, רו"ח, מטה יהודי לאומי 06.05.2010
בשם השוויון והאחווה

אני שמח מאוד לראות אנשים בישראל, שלא ירשו מאומה מהוריהם ובנו את עצמם רק בכישרונם ובחריצותם. אם יהודים בישראל הגיעו לעושר, ודאי יביאו ברכה גם לאחרים ולקופת המדינה, ולמרות כל האמור, איני יכול להשלים עם משכורות עתק בסקטור הציבורי.

תרגילים, תרגילים, תרגילים

חברות הביטוח נחמדות מאוד אליך, כשהן מבקשות את כספך, אבל כאשר הן צריכות לשלם, במקרים רבים הן מחפשות אלף-ואחת דרכים איך לא לשלם, או לדחות את התשלומים, ובינתיים ליהנות מהכסף *** אם לפוגע אין כיסוי ביטוחי, גם הוא יעשה את כל התרגילים האלה


יוסף הרמן לדירקטורים בבנק לאומי: החזירו לי את כספי!

בנק לאומי (וכנראה שהוא לא היחיד) פיתח שיטה פלילית לעושק חייבים בהוצאה לפועל (בשיתוף פקידים, עורכי דין, רשמים ושופטים). שחיתות במאות מיליארדים. במכתב-אזהרה לדירקטורים של הבנק מתאר הכותב את השיטות.

על המע"מ על הפירות והירקות: הפבלובים מכים שנית

דומה וחוסר אמון מובנה בכל החלטה ממשלתית כזו הן מצד ממשלות עבר ואף מצד הממשלה הנוכחית, גרמו למסע "המרי האזרחי" כנגד מע"מ הפירות והירקות אשר ניתפס כגזרה שאין לעמוד בה.


וישמן ישורון ויבעט

אהרון רול 12.03.2009
וישמן ישורון ויבעט

מערכת משפט קלוקלת אשר חלקה חשודה בפלילי שחיתות. מערכת הון-שלטון קלוקלת ומושחתת. מערכת הון-מדיה-שלטון קלוקלות. מערכת אכיפת חוק הדואגת לעצמה יותר מאשר לביטחון האזרחים. משפחות פשע פורחות בחסות מערכת פשע-הון-שלטון.

אחריות ראשונית

מה שנחוץ הוא בסה"כ שני שינויים פשוטים: האחד, העלאה משמעותית של קיצבת הזיקנה של ביטוח לאומי. והשני, העלאה משמעותית בהפרשות החודשיות שלנו לביטוח לאומי. כל השאר יישאר כפי שהוא היום.


היכונו ל"סיזון"

אהרון רול 31.10.2008
היכונו ל"סיזון"

קיים בקרבנו מיעוט השולט בכל מהלכינו והאפוף פנטזיות בדבר "יודנריין" מעברו המזרחי של הקו הירוק, חלקו אף מפנטז על אותו "יודנריין" מעברו המערבי של הקו הירוק *** על ההתגייסות המסיבית הצפויה, לאור הבחירות הכלליות הקרבות, של עיתוני מרכזיים כגון כנגד המוע...

עצה של ברוקר – חינם!

גדי גולן 23.10.2008
אז ברכבת ניסע לדמשק

ב-2009 צפויה לנו שנה של צמיחה מתונה מעט ממה שהורגלנו. אולם מדינת ישראל תושפע שלילית מהמשבר במידה מועטה בלבד. ונהפוך הוא, הראש הישראלי והיהודי שלנו יהיה הראשון בעולם להתאים עצמו לנסיבות החדשות.


כלכלת העתיד, כלכלת הלם?

ישראל בר-ניר 11.10.2008
כלכלת העתיד, כלכלת הלם?

הגישות המקובלות היום הן כלכלה חופשית עם "קצת" פיקוח מצד אחד, או כלכלה מתוכננת עם "קצת" חופש ליוזמות פרטיות וכוחות השוק מהצד השני. גם האחת וגם השניה הן צורות של "קצת הריון" כששאלת המפתח היא כמה זה "כמה", או כמה זה "קצת".

בחירות ארה"ב 2008 - רשות הדיבור לכסף

ישראל בר-ניר e-mago 09.10.2008
בחירות ארה"ב 2008 - רשות הדיבור לכסף

אימרה אמריקאית ידועה היא ש" אינך יכול להפסיד כאשר אתה מהמר על טיפשותו של הציבור האמריקאי" *** אימרה נוספת היא "שים את כספך במקום להסתפק בדיבורים"