*** דונאלד טראמפ למתחילים – סדרה מיוחדת לציבור בישראל ***

אהרן ברק נרצח פעם שלישית – הרוצחת הפעם: מרים נאור (מחזה דוקודרמה)

*** בנימין עבאס, מחמוד טראמפ ודונלד נתניהו עושים שלום ***

Benjamin Abbas, Mahmoud Trump and Donald J. Netanyahu Make Peace in the Middle East

עו"ד שמחה ניר, שר המשפטים וזכויות  האזרח הבא – מצע מעודכן, אפריל 2017!

*** המאמר ה-4500: למרים נאור, על אמון הציבור בשופטיו ***  איילת שקד – כשלון ושחיתות *רובינשטיין אליקים הנבל – עכשיו תורך! * מישאל חשין – קווים לדמותו *** עמיעד רט, שופט: גנב! גנב! גנב!!! מדוע אתה לא תובע אותי?! *** אתר "משוב העם" לזכרו של אשר יגורתי גרוניס, טרוריסט פסיקת ה"הוצאות" *** בית המשפט העליון מחפה על מושחתי ההוצל"פ


גיוס חרדים

גדעון רוזנבלום, עו"ד 08.02.2014 09:56
עדיין יהיה מרחק גדול

עדיין יהיה מרחק גדול


פנייה אל יאיר לפיד מאת מי שהצביע עבורו, אבל חולק על תכניתו לגיוס חרדים, ומציע פתרון אחר"לייק" לדף הפייסבוק עו"ד שמחה ניר – שר המשפטים הבא

המאמר ה-4,000 באתר: לו אני שר המשפטים

ההכרזה הרשמית שלי על ריצתי לתפקיד

‏יום שישי 07 פברואר 2014

לכבוד

יאיר לפיד, שר האוצר

שר נכבד,

מכתב פומבי

יחד עם עוד כמה מאות-אלפי בוחרים, הייתי ממצביעיך בבחירות לכנסת ואינני מייצר על כך. אני סולד מחבריך העיתונאים, שאינם מתעייפים מלהלבין את פניך ברבים. אכן, הסכמתי עם המצע שלך, אך לא עם תכניתך לגיוס חרדים. זו, לטעמי, תכנית קלוקלת: העיתונאי נחמיה שטרסלר ביטא  נכונה את הבעייה בגליון הארץ של יום ששי (היום, 7.2.2014):

הבעיה היא שאפילו אם יוטלו סנקציות פליליות (על החרדים) – אזי בין החוק המתגבש בכנסת ובין "שוויון בנטל", עדיין יהיה מרחק גדול.

אין בו לא שוויון ולא נעליים. לפי הצעת החוק, יינתנו לחרדים ארבע שנים (!) של "תקופת מעבר" בלי חובת גיוס. אחר כך הם יוכלו לדחות את גיוסם עד גיל 21 או 24, כאשר בכל נקודת זמן יוכלו לבחור בין שירות צבאי לשירות אזרחי. זה לא "שוויון בנטל", זה קיבוע האפליה!

באותו גיליון של ''הארץ'', פורסם מאמרו של ישראל הראל, נציג החרד''לים והמתנחלים בעיתון ''הארץ''. אינני מסכים, בדרך כלל, עם אף מילה היוצאת מקולמוסו. אלא שהפעם – לבי עימו. הוא כתב:

"...החוק המפלה, האנטי חוקתי הזה, יהיה עימנו לשנים רבות. הואיל ובתוך עמנו אנו יושבים... - חלקם של החרדים באוכלוסייה הולך וגדל. הם לא יניחו לשדרג את החקיקה הנוכחית, ואף ישימו לאל גם את החוק הלא שוויוני הזה.

רק הלם תודעתי וכלכלי יכול להוציא את החרדים מהמצב הניווני שאליו הובילו את עצמם, בסיוע כלכלי מסיבי של המדינה.

ללא אילוץ קיצוני, החרדים לא ישנו את אורחותיהם. אם המדינה תפסיק להעדיף אותם על פני שאר האזרחים, מצבם החומרי יחייב אותם לשנות את אורחות חייהם.

המענק המשמעותי ביותר שהמדינה יכולה להעניק להם הוא הפסקת המענקים!

במקום לחוקק חוק מסובך, שייתן, למעשה, גושפנקה חוקית למצב לא חוקי, עדיף להשאיר על כנו את חוק שירות ביטחון הנוכחי.

ואכן, חלקם של החרדים בציבור הולך וגובר, בגלל ילודה מסיבית (9 ילדים למשפחה חרדית לעומת 3 ילדים למשפחה חילונית). אכן, קרוב מאד היום בו החרדים יהוו את רוב מצביעי הכנסת ולא נוכל לשנות דבר.

בקרוב, יותר משנדמה לנו, נעמוד בפני התדרדרות איומה. מי ישמור על ביטחוננו? נערים חיוורים עם קפוטה וציציות, בורים ועמי-הארץ, שמעולם לא החזיקו רובה בידם?!

התשובה היחידה תהיה חקיקת חוק על הפרדת 'דת ממדינה', כפי שנהוג בארה''ב וברוב מדינות אירופה ומשמעותו: איסור כניסת מפלגות דתיות לפרלמנט.

אנא, בחן מחדש את תכניתך לגיוס חרדים, בטרם יאזל הזמן!

 

                                           עו''ד גדעון רוזנבלום

______________

למשתמשי פייסבוק, טוויטר ושאר הרשתות החברתיות – נא לשתף!

אל תאמרו "מבחן בוזגלו" – אמרו "מבחן אלישבע"*לסגור את לשכת עורכי הדין*לדף הפייסבוק של עו"ד שמחה ניר*לדף הפייסבוק של האתר של קימקא

דוקודרמה: זרוק אותו לאיראנים איך נפטרנו מאשר גרוניסשמחה
הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה